Mnozí považovali bohumínský tým v novém ročníku divize za potencionálního černého koně soutěže, Opava (se čtyřmi hráči ligového áčka) však předvedla suverénní výkon, na který domácí jednoduše nestačili. Po dvaceti minutách to bylo 0:3 a prakticky hotovo. Do půle stihli organizovaní hosté ještě jeden gól.

„Co může trenér v takové chvíli dělat? Poslat na hřiště náhradníky. Vůbec jsme nestíhali a pokud jsme po přípravě nabyli dojmu, že jsme dobří, tak Opava nás zase vrátila pevně na zem,“ uznal trenér Bosporu Martin Špička.

Okresní týmy jdou do boje. Další ročník divize je tu.
O víkendu startuje i fotbalová divize

Porážku skousával těžce. „Vadilo mi, že jsme se o to neporvali. Opava hrála v tempu, u všeho byla dříve než my. Hlavně ti dva černoši (Manzia a Bernadina – pozn. aut.) byli vynikající. Nedovedli jsme je ani zfaulovat. Všechno ustáli,“ kroutil hlavou Špička.

V nástupu do druhé půle inkasovali jeho svěřenci popáté a chuť bojovat o přijatelný výsledek je přešla. „Katastrofa. Nepředvedli jsme nic. Je to pořádná facka, ale hosté nám aspoň ukázali, že stále máme na čem pracovat,“ mračil se nespokojený Špička.

Bospor Bohumín – SFC Opava B 1:6 (0:4)

Branky: 56. Halaška – 17. a 27. Darmovzal, 15. Manzia, 19. Dybal, 48. Ščudla, 72. vlastní L. Poštulka. Rozhodčí: Zapletal – Hanák, Grečmal. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – Uher, Kodeš, Košťál, Ferenc (46. L. Poštulka) – F. Hanus (46. Vaclík), Palej, Halaška (80. Jesch) – Padých, Latocha (68. Siekiera), Lišaník (46. Bloksch). Trenér: Špička.

Na 1:1 srovnal Michal Petráň (vlevo).
Karviná remizovala na Hané. Bod zařídil Petráň
Triatlonisté se sejdou v Havířově a Těrlicku. Děti si zazávodí aquatlon v Albrechticích.
Unikátní triatlonová série v Havířově a Těrlicku