Mnozí považovali bohumínský tým v novém ročníku divize za potencionálního černého koně soutěže, Opava (se čtyřmi hráči ligového áčka) však předvedla suverénní výkon, na který domácí jednoduše nestačili. Po dvaceti minutách to bylo 0:3 a prakticky hotovo. Do půle stihli organizovaní hosté ještě jeden gól.

„Co může trenér v takové chvíli dělat? Poslat na hřiště náhradníky. Vůbec jsme nestíhali a pokud jsme po přípravě nabyli dojmu, že jsme dobří, tak Opava nás zase vrátila pevně na zem,“ uznal trenér Bosporu Martin Špička.

Porážku skousával těžce. „Vadilo mi, že jsme se o to neporvali. Opava hrála v tempu, u všeho byla dříve než my. Hlavně ti dva černoši (Manzia a Bernadina – pozn. aut.) byli vynikající. Nedovedli jsme je ani zfaulovat. Všechno ustáli,“ kroutil hlavou Špička.

V nástupu do druhé půle inkasovali jeho svěřenci popáté a chuť bojovat o přijatelný výsledek je přešla. „Katastrofa. Nepředvedli jsme nic. Je to pořádná facka, ale hosté nám aspoň ukázali, že stále máme na čem pracovat,“ mračil se nespokojený Špička.

Bospor Bohumín – SFC Opava B 1:6 (0:4)

Branky: 56. Halaška – 17. a 27. Darmovzal, 15. Manzia, 19. Dybal, 48. Ščudla, 72. vlastní L. Poštulka. Rozhodčí: Zapletal – Hanák, Grečmal. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – Uher, Kodeš, Košťál, Ferenc (46. L. Poštulka) – F. Hanus (46. Vaclík), Palej, Halaška (80. Jesch) – Padých, Latocha (68. Siekiera), Lišaník (46. Bloksch). Trenér: Špička.