Nový Jičín patří k favoritům soutěže a celou dobu se pohybuje v horních patrech tabulky. Zato Indiánům z Havířova se na jaře příliš nedaří.

Úvod utkání nabídl vyrovnanou partii, jejíž průběh výrazně ovlivnila 34. minuta. Hostující MackDonald byl totiž po tvrdém zákroku ve vápně vyloučen, k tomu navíc domácí Smolarčík proměnil penaltu a poslal Nový Jičín do vedení, které na začátku druhé půle ještě navýšil Wolf.

Zdálo se, že je rozhodnuto. Favorit vedl 2:0, navíc hrál proti deseti. Jenže Havířovští senzačně povstali a předvedli obrat, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Stíhací jízdu načal necelých dvacet minut před koncem kapitán Wojnar, který v 87. minutě dával už na 3:2 pro Indiány. Mezitím se totiž ještě pět minut před koncem trefil L. Skoupý.

„Při prvním gólu jsem do míče jen tak plácl a při tom druhém jsem zase dostal balon pod sebe a jen jsem ho uklidil. Je to zásluha celého týmu,“ uvedl hrdina MFK Tomáš Wojnar.

Závěr zápasu dostal do varu i hostujícího kouče Miroslava Matušoviče. „Otočit z 0:2 na 3:2 v Novém Jičíně a navíc v deseti? K tomu mám jediné – klobouk dolů. Kluci podali heroický výkon a jsem na ně neskutečně hrdý,“ chválil své svěřence.

Indiáni si připsali velmi důležité body a dali tak zapomenout na předešlé nepříliš povedené výkony. „Potřebovali jsme už vyhrát. Neskutečně jsme se semkli, teď se musíme soustředit sami na sebe a věřím, že se to zlepší,“ řekl kapitán Wojnar.

Takových zápasů se v divizi moc nevidí, což si dobře uvědomuje i Matušovič. „Hrozně to klukům přeju, ať si to patřičně užijí. Tohle taky mohou zažít jen jednou za život,“ upozornil kouč MFK, který věří, že Havířovští umlčeli touto výhrou všechny kritiky. „Já za svými hráči vždy stojím a stát budu, protože je znám a vím, co umí,“ uzavřel.

FK Nový Jičín – MFK Havířov 2:3 (1:0)

Branky: 35. z pen. Smolarčík, 51. Wolf – 72. a 87. Wojnar, 85. L. Skoupý. Rozhodčí: Nápravník – Voneš, Marek. ŽK: 1:5. ČK: 34. MackDonald (H). Diváci: 80.

Havířov: Směták – Klejnot (90. Ševčík), Bajzath, MackDonald, L. Skoupý – Dawid, Zupko, Chlopek, Wojnar, Förster (88. Velčovský) – Malcharek (46. Zbavitel). Trenér: Matušovič.