„Bude to nepříjemný, dobře organizovaný soupeř, který má mladé, běhavé hráče a kvalitního trenéra. Čekám těžké utkání, na druhou stranu jsem přesvědčený, že bychom v případě kvalitního výkonu měli utkání zvládnout úspěšně,“ uvedl pro web klubu Martin Špička, trenér Bosporu.

Fotbalistům Havířova v průběhu zápasu nevadila ani nečekaná sněhová nadálka, v generálce na jarní část divize F remizovali v sobotu 11. března 2023 v Řepištích 2:2.
Havířov hostí lídra z Opavy. Co řekl před startem divizního jara kouč Matušovič?

Zimní přípravu zahájil Bohumín 19. ledna, během ní nabíral fyzickou kondici na soustředění v Hrádku. Odehrál šest utkání se soupeři z nižších i vyšších soutěží, včetně druholigové Karviné. Vítězně vyšel Bospor ze dvou duelů, v generálce podlehl diviznímu béčku Karviné 1:3.

„Zápas se nám nepovedl, trénovali jsme už na přírodní trávě a umělka nám moc nechutnala. Máme některé hráče zkušené, pro ně zápasy v rychlejším sledu už nejsou, takže nám chyběly chuť a zápal. Vypadali jsme unaveněji, což je logické, protože většina kluků byla před tím v práci. Do duelu s Polankou musíme vstoupit s větším odhodláním,“ řekl trenér Martin Špička.

Přípravný zápas MFK Karviná B - Bospor Bohumín 3:1 byl pro oba týmy generálkou na jarní část fotbalové divize F.
FOTO: Béčko Karviné jelo v zimě na vítězné vlně, v generálce porazilo Bohumín

Hráčský kádr Bosporu se přes zimu rozšířil o dva nové hráče. Devatenáctiletý polský útočník Kamil Hutyra je odchovancem Bielsko-Biale, minulou sezonu působil v nižší soutěži v Německu. Třiadvacetiletý Martin Noga se do Bohumína vrátil z angažmá v divizním Havířově.

„Věřím, že jsme připravení na jaro dobře a všichni se už na první zápas moc těší,“ přiblížil trenér Martin Špička náladu v týmu před startem druhé části divize F.

Zápas 1. kola divize F Krnov - Bruntál 0:1, který se hrál 7. srpna 2022, sledovalo 985 diváků.
Zaostřeno na fotbal: Kdo byl v divizi pořád na hřišti a dával góly? Podívejte se

Přípravné zápasy:

Horní Suchá - Bospor Bohumín 0:5, branky: Príbela 2, Sporysz, Kubík, Bloksch.

Bospor Bohumín - TJ Řepiště 1:2, branka Bosporu: Padých.

MFK Karviná – Bospor Bohumín 2:1 (2:1), branky: Boateng, Adeleke – Bloksch.

Bospor Bohumín - Vratimov 6:4 (5:2), branky Bosporu: Halaška, Sporysz, Palej, Kodeš, Ferenc, Hutyra.

Přerov - Bospor Bohumín 4:3 (2:2), branky Bosporu: Hanus, Kodeš, Hutyra.

Generálka: MFK Karviná B - Bospor Bohumín 3:1 (2:0), branky: Kokovas 2, Molitorisz - Ferenc. Bohumín: Chvěja (46. Hanusek) – Kubík, Václavíček, Kodeš – Sporysz, Palej, Stošek (68. Ferenc), Klejnot – Hanus (46. Príbela), Hutyra (68. Noga), Bloksch. Trenér: Martin Špička.


Načítám tabulku ...