O vítězství tým trenéra Miroslava Matušoviče rozhodl ve druhém poločase, úspěšnými střelci byli Elvist Ciku a Tomáš Wojnar. Hosté ale kvůli velké marodce neměli sestavu kompletní, navíc od 20. minuty po vyloučení Adama Mrkvičky za surovou hru (podražení soupeře zezadu v nepřerušené hře v souboji o míč za použití nepřiměřené síly) hráli jen v deseti.

„Na první pohled to může vypadat, že to pro nás snadné, protože jsme hráli dlouhou dobu v početní výhodě, ale podle mě to byl velice těžký zápas. Po vyloučení se soupeř zatáhl kompaktně do bloku a nebylo vůbec jednoduché se tam dostat," konstatoval domácí kouč Miroslav Matušovič.

„Hosté vyráželi do rychlých protiútoků a byli nebezpeční ve standardních situacích. V takových chvílích musíte umět využít maximální šířku i délku hřiště, dělat tempo hry, hrát míč rychle od nohy, přelévat rychle hru z jedné strany na druhou a soupeře doslova utavit. Tohle jsme na můj vkus nedělali úplně dobře, ale také vím, že to není úplně jednoduché. Právě o to víc jsem rád, že jsme to i tak zvládli a zvítězili," zhodnotil trenér Miroslav Matušovič.

Nový Jičín je další ze soupeřů, kteří okupují vyšší příčky v tabulce než havířovští Indiáni. Z nich v jarní části soutěže už získali skalp Frenštátu, Vítkovic a Karviné B.

Divize F - 22. kolo:

MFK Havířov - Nový Jičín 2:0 (0:0)

Branky: 49. Ciku, 93. Wojnar. Rozhodčí: Broskevič - Fryč, Trigas. ŽK: Streit, Ciku, Podešva, Majerczyk - Palla, Vokoun, Hub. ČK: 20. Mrkvička (Nový Jičín). Diváci: 280.

Havířov: Majerczyk - Podešva, Malcharek, Skoupý - Heller, Kocemba, Wojnar, Mensah, Streit (73. Michalek) - Ciku (88. Bajzath), Michalčák (75. Kisza). Trenér: Miroslav Matušovič.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...