Dětmarovice se držely až do 58. minuty. „Bylo to na hranici únosnosti. Kluci byli strašně moc motivovaní, protože hráli proti ‚svým‘, takže se chtěli ukázat a poměřit se s nimi. Hráli jsme agresivně, emoce byly docela velké, docházelo k hodně kontaktům a faulům, takže jsme kluky museli trochu krotit,“ prozradil dětmarovický kouč Vít Raszyk. O dramatickém průběhu derby svědčí i devět žlutých karet, pět z nich viděli domácí hráči. 

"Hlavně v první půli fotbal plakal. Hráči z obou týmů se více věnovali vzájemnému okopavání a osobním soubojům, než samotné hře, a podle toho to také vypadalo. Chápu, že to bylo derby a k němu patří i emoce, ale dnes to podle mě bylo někdy až moc, hra byla neustále přerušována," souhlasil Miroslav Matušovič, trenér Havířova. 

J&T Banka Ostrava Beach Open - slavnostní ceremoniál, 6. června 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Světová elita se vrací. Pod vysokými pecemi bude i letos písečná pláž

„Zbytečně jsme se nechali unést, přizpůsobili jsme se tomu a tím naše hra trpěla. Hráčům v šatně jsem řekl, ať se začnou věnovat samotné hře a tak se i v druhém poločase stalo," vrátil se Miroslav Matušovič k dalšímu průběhu duelu.

„Havířov byl lepší, fotbalovější a zkušenější, ale nebylo to na 0:3,“ konstatoval domácí trenér Vít Raszyk. „Bohužel máme hodně marodných a zraněných, nemůžeme pořádně ani vystřídat a kluci si pak nevěří. Dnes museli tři nastoupit i přes zranění, abychom to odehráli,“ dodal kouč Dětmarovic.

Zápas 21. kola divize F MFK Karviná B - Bospor Bohumín 1:2.
OBRAZEM: Ligoví hráči v divizním „béčku" zklamali. Tři body z Karviné má Bohumín

Co podle něj derby rozhodlo? „Individuální chyby. První jsme udělali v rozehrávce a byl z toho zbytečný laciný gól, který nás srazil. Pak jsme neubránili jednoduchou situaci a na 0:3 to bylo z brejku,“ popsal Vít Raszyk tři inkasované branky.

„Divákům, kteří povzbuzovali, se zápas mohl líbit, pro nás trenéry to byl trochu infarkt. Odbojovali jsme ho a ukázali, že můžeme hrát vyrovnaně i s lepšími týmy, mezi které podle mě Havířov patří, ale pořád je to o práci do budoucna. Kluci dělají chyby, nejsme dlouho spolu,“ konstatoval kouč Dětmarovic.

„Neodehráli jsme úplně super zápas, ale v tuto chvíli jsou nejdůležitější body a z tohoto pohledu jsme to dnes zvládli. Taky jsem moc rád, že jsme takhle odpověděli na naši domácí porážku a trochu ji odčinili," připomenul Miroslav Matušovič prohru Havířova ve 20. kole s Frýdlantem 0:3.

Zápas 21. kola fotbalového krajského přeboru Krnov - Slavia Orlová 1:3.
Orlová bez brankáře Bučka vybojovala tři body v Brušperku. Pomohl jí i déšť

Divize F - 21. kolo:

Dětmarovice - Havířov 0:3 (0:0)

Branky: 58. Wojnar, 62. Ciku, 74. Streit. Rozhodčí: Ogrodník - Poláček, Tomanec. ŽK: Koňařík, Holec, Ptáček, Stanojkovič, Řapek - Malcharek, Wojnar, Kocemba, Heller. Diváci: 220.

Dětmarovice: Rosypal, Koňařík, Holec, Ptáček Motyčka, K. Skoupý, Šlesár, Edr (55. Sedlák), Stawicki (86. Balhar), Stanojkovič (79. Trombik), Řapek (86. Kula). Trernér: Vít Raszyk.

Havířov: Majerczyk - Podešva, Malcharek, Skoupý - Michalek, Kocemba (72. Kisza), Wojnar, Mensah (64. Michalčák), Streit - Heller, Ciku (75. Bajzath). Trenér: Miroslav Matušovič.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...