Bohumín po gólech Jakuba Malého v 11. a Milana Halašky ve 23. minutě vedl 2:0, jenže o deset minut později snížil na 1:2 domácí Filip Nippert a na trávníku začalo přituhovat. Po změně stran se prosadil Martin Zagol a stav byl srovnán.

Český běh žen, 28.5.2022 v Ostravě.
Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

„Byl to šok. Místo toho, abychom v klidu zápas vedli k vítězství, svítila na časomíře najednou plichta,“ konstatoval asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka pro web klubu. Po osmi minutách ale nakonec tři body pro Bohumín zařídil přesnou trefou Martin Sporysz. „Zvládli jsme to zase tím, že jsme na vítězné vlně a prostě si věříme. Kluci zaslouží pochvalu,“ oddechl si Patrik Poštulka.

V předposledním kole čeká Bohumín v neděli 12. června doma okresní derby s Havířovem, Frýdlant hraje v Bílovci a Polanka doma s Vítkovicemi. Poslední zápas sezony sehraje Bospor v pátek 17. června v Bruntále, o den později se Frýdlant utká s Polankou.

Divize F - 25. kolo:

FK Nový Jičín - FK Bospor Bohumín 2:3 (1:2)

Branky: 33. Nippert, 54. Zagol - 11. Malý, 23. Halaška, 62. Sporysz. Rozhodčí: Šrejma - Svoboda, Broskevič. ŽK: Janovský, Nippert -Strojek, Malysz, Ferenc. Diváci: 110.

Bohumín: Jakub Kodeš – Sporysz, Kubík, Václavíček – Hanus, Strojek, Palej, Malysz (80. Ferenc) – Malý (63. Stošek), Padých (77. Bloksch), Halaška. Trenér: Martin Špička.