„V létě jsme si říkali, že bychom chtěli postoupit. Ale přišly do toho nějaké okolnosti a pár zápasů jsme nezvládli podle představ. Na první tým tabulky ztrácíme deset bodů, naším cílem bude jít zápas od zápasu a pokusit se zamíchat postupovými kartami. Záležet bude na prvních třech čtyřech kolech,“ naznačil ambice rezervy ligové Karviné trenér Marek Bielan.

Generálka na jarní část divize F fotbalistům Havířova vyšla. Doma porazili polský KS  Międzyrzecze 2:1.
Podívejte se: Vítězná generálka. Teď už budou Matušovičovi Indiáni válčit o body

V zimě došlo v hráčském kádru k menším změnám. Marek Bielan ml. odešel do Frýdku-Místku sbírat zkušenosti v MSFL a brankář Ondřej Foltýn posílil Lokomotivu Petrovice v krajském přeboru. „Oba zůstali našimi hráči, jsou na hostování,“ vysvětlil kouč Karviné B. V ní chybí i střelec šesti podzimních gólů Matěj Jurásek, kterého si stáhla zpátky Slavie Praha.

Do Karviné se naopak vrátil z Nového Jičína Tomáš Hujo, který bude zároveň kondičním trenérem mládeže. Novou posilou se do konce sezony stal dvaadvacetiletý brankář Alexandr Ľubik z polského Rybnika. „Věřím, že nám budou chodit pomáhat hráči širšího kádru áčka,“ dodal Marek Bielan.

Zápas 30. kola krajského přeboru Háj ve Slezsku - Lokomotiva Petrovice 1:0.
OBRAZEM: Smolný den Lokomotivy v Háji. Neproměnila penaltu ani vyloženou šanci

V přípravě, kterou zahájili už 5. ledna, sehráli deset zápasů (5 výher - 2 remízy - 3 porážky). „Ukázaly nám, že kluci nejsou špatní. Věřme tedy, že si ty dobré věci přenesou i do mistrovských utkání,“ přál by si v nich kouč více bodovat. Jarní start bude mít karvinské „béčko“ ostrý - na hřišti Kovony v neděli od 10.15 hodin hostí vedoucí tým divize.

„Na Frýdlant máme smůlu, asi dva roky jsme ho neporazili, tak doufejme, že bychom je konečně mohli zlomit,“ chtěl by Marek Bielan nastartovat jaro domácím vítězstvím.


Načítám tabulku ...