„Po prohře v Polance jsme získali moc důležité body a vrátili se na první místo v tabulce,“ připomenul karvinský trenér Marek Bielan klopýtnutí 0:1 v minulém kole.

Ani v neděli to dlouho nevypadalo na domácí vítězství. „Čekali jsme, že Rýmařov přijede hrát zodpovědně zezadu a na brejky. Během celého utkání jsme se trápili v zakončení,“ upozorňoval kouč na silné stránky hostů.

Ilustrační foto MFK Karviná. Fotogalerie je z utkání Jihlava - Karviná 2:2.
Karviná na jaře válí, z Tábora veze další tři body. O vítězství rozhodl Bederka

„Utkání jsme měli rozhodnout daleko dřív. Měli jsme plno rohů, několik výborných střel a dvě gólovky, ale Goj ani Clement neuspěli. Nakonec nás vysvobodila dorážka střídajícího Ezeha,“ konstatoval Marek Bielan po šťastné trefě mladého fotbalisty, který o den dříve přispěl dvěma brankami k vítězství karvinské U19 nad Zlínem 5:2 v dorostenecké lize.

Zápas 16. kola fotbalové divize F MFK Havířov - Bospor Bohumín 0:1.
FOTO: Divizní Havířov poprvé na jaře padl, v okresním derby ho sestřelil Bohumín

O výhru se pak domácí od 83. minuty strachovali. „Po vedoucím gólu jsme udělali dvě hrubky, které naštěstí Rýmařov nepotrestal. V nastaveném čase přišel diskutabilní moment v našem vápně, rozhodčí však proti nám penaltu nezapískal,“ oddechl si Marek Bielan.

„Celkově ale spokojenost i se hrou a samozřejmě se třemi body,“ radoval se kouč MFK Karviná B z druhé jarní výhry a celkově v sezoně deváté.

Extraliga - čtvrtfinále, 3. zápas: Jičín - Karviná 22:29.
Obhájci titulu vyřadili rychle Jičín. V semifinále je čeká nová výzva: Lovosice

Divize F - 16. kolo:

MFK Karviná B - SK Jiskra Rýmařov 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ezeh. Rozhodčí: Labaš - Pospíšil, Dudek. ŽK: Vinicius - Dostál, M. Furik, J. Kocúr, K. Kocúr. Diváci: 27.

Karviná B: Mrózek - Fukala, Trček, Jurčák, Bielan - Marciňa (72. Teplan), Kokovas - Goj (75. Ezeh), Jurga (60. Clement), Molitorisz - Brzóska (75. Vinicius). Trenér: Marek Bielan.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …