„Samozřejmě je to zklamání, protože jsme gól dostali v nastaveném čase a ze standardní situace, ale vzhledem k tomu, co nás v poslední době všechno potkalo, bod bereme,“ konstatoval havířovský trenér Miroslav Matušovič.

„Máme docela dost zraněných a dnes to bylo spíš o improvizaci v sestavě,“ připomenul, že po prohraném předkole MOL Cupu s Vratimovem (2:3 v prodloužení) vypadl z kádru vedle dvou marodů kvůli červené kartě i Chlopek. „V generálce na divizi se nám zranil Skoupý a dnes před zápasem Malcharek,“ vypočítal kouč ztráty.

Fotbalisté FK Dětmarovice na snímku z minulého ročníku divize F.
Dětmarovice padly doma s Polankou. Trenéra naštval předvedený výkon

„Je jich strašně moc a vzhledem k tomu, že se dnes jednalo o první mistrovské utkání s tak dobrým týmem jako je Frenštát, který má zkušené fotbalisty, jsem čekal, že to možná bude i horší,“ přiznal po utkání kouč Havířova.

Na torzu svého týmu si nejvíc cenil bojovnosti. „Kluci se s tím porvali. Dvakrát dokázali nepříznivý výsledek dát aspoň do remízového stavu a nakonec se nám podařilo zápas i otočit na 3:2. Bohužel jsme si zase nechali dát jednoduchý gól ze standardní situace. To je velká škoda,“ litoval Matušovič.

Fotbalistům Karviné B se nedaří zahájit sezonu vítězně. Vloni podlehli Bohumínu 1:2 (na snímku), v sobotu skončil stejným výsledkem i jejich první zápas ve Frýdlantu.
Karvinské „béčko“ ve Frýdlantě na bod nedosáhlo. Šance zmařil brankář Prepsl

„Nejvíc mě mrzí, že góly, které dostáváme, jsou zadarmo. To možná pramení z mládí a všech těch věcí okolo nás, ale budeme se dál rvát,“ poznamenal kouč divizního MFK Havířov.

Divize F - 2. kolo:

MFK Havířov - Beskyd Frenštát p. R. 3:3 (1:2)

Branky: 26. Wojnar, 52. Förster, 89. Heller - 43. a 90. Pyclík, 18. Klimpar. Rozhodčí: Janeček, Matějek, Brázdil. ŽK: Kisza, Přibyl, Bajzath, Podešva, Heller - Bányácski, Klimpar. Diváci: 220.