Indiáni neprožívají ideální vstup do sezony, o to více potřebovali zápas proti Bruntálu zvládnout. Už v desáté minutě mohl skóre otevřít domácí Stanojkovič, jenže ve své šanci neuspěl a z protiútoku otevřel skóre bruntálský Orság.

Havířovští se ale tentokrát nesložili a dál pokračovali v aktivním výkonu. V 27. minutě srovnal přesnou trefou Förster, hned po něm své předešlé zaváhání napravil Stanojkovič a Havířov rázem vedl.

Brzy po přestávce se navíc podruhé prosadil Förster a o pár minut později přidal čtvrtý gól Chlopek a bylo definitivně rozhodnuto.

Z divizního utkání Dětmarovice - Karviná B.
Přehled utkání divize F

„Jestli si někdo myslí, že teď budeme lítat v oblacích a mít velkolepá prohlášení, protože jsme po delší době vyhráli zápas, anebo že jsme vyhráli jen proto, že byl slabý soupeř, tak se v obou případech plete. Dostali jsme jen tolik, co jsme si zasloužili,“ krotil po zápase euforii hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Co podle něj víkendový zápas rozhodlo? „Byli jsme hladoví po úspěchu a válčili jsme jako jeden tým,“ dodal. Indiáni měli i řadu dalších šancí, ty ale spálili. „A to je jediná kaňka na dnešním zápase,“ řekl trenér havířovského souboru.

Indiáni vyhráli po více než měsíci a věří, že teď už se odrazí k lepším výkonům i výsledkům. „Zůstáváme nohama pevně na zemi, protože víme, že příští týden to může být zase jinak,“ řekl před sobotním derby v Bohumíně Matušovič.

MFK Havířov – SO Bruntál 4:1 (2:1)

Branky: 27. a 48. Förster, 27. Stanojkovič, 54. Chlopek – 11. Orság. Rozhodčí: Grečmal – Heger, Částečka. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Havířov: Přibyl – Podešva, Matušovič (82. Baran), K. Skoupý, Zbavitel – Chlopek (70. Noga), Klejnot, Zupko (77. Dawid), Velčovský (61. Helrer) – Förster, Stanojkovič (86. Bajzath). Trenér: Matušovič.

Karvinští házenkáři (v zeleném) prohráli po boji v Zubří.
Nesmlouvavý boj v Zubří. Baník doplatil na koncovku
Na linkách havířovské MHD jezdí tři elektrobusy.
Města na Karvinsku zatím příliš „chytrá“ nejsou