Havířov minulý týden doma prohrál 0:4 s Kozlovicemi a v utkání s Přerovem měl co napravovat. Indiáni tentokrát brzy neinkasovali, ani nekupili defenzivní kiksy, a tak se v 29. minutě hry díky Wojnarovi dostali do vedení 1:0, které si přinesli i do kabin.

„Konečně jsem zase poznával své hráče. Bojovali za Indiány, jako jeden tým, a hráli fotbal, který nás dříve zdobil,“ potěšilo hrajícího kouče MFK Miroslava Matušoviče, který se tentokrát přesunul z obrany zpět do útoku.

Ve druhé půli řádil znovu kapitán Wojnar, jenž přidal dvě branky a dovršil svůj hattrick. „Letos byl můj první, něco mě to bude stát,“ smál se domácí hrdina ihned po zápase. „Samozřejmě, že je to zásluha všech, ale jsem rád, že mi to tam padá,“ dodal autor letošních dvanácti branek.

Předvedený výkon potěšil i trenéra Matušoviče. „Od první minuty to byli moji kluci, které znám. To byl základ k úspěchu,“ hodnotil. „Takový zápas jsme potřebovali, celý týden jsme se na to dobře připravovali,“ doplnil jej kapitán Wojnar.

Divizní podzim završí Havířov příští týden ve Slavičíně. „Snad tam uděláme tři body a bude se nám lépe dívat na tabulku,“ doufá Wojnar. Indiáni jsou totiž aktuálně devátí a to není místo, se kterým by byli spokojeni.

„I přes výhru jsme si vědomi, že se stále nacházíme tam, kde být nechceme. Nicméně toto by mohl být dobrý odrazový můstek k lepším zítřkům,“ věří Matušovič.

MFK Havířov – Viktoria Přerov 3:0 (1:0)

Branky: 25., 49. a 53. Wojnar. Rozhodčí: Žurovec – Krupka, Častečka. ŽK: 0:1. Diváci: 170.

Havířov: Směták – Guendouze (70. Bajzath), Igbinoba, Macík – Klejnot, Wojnar, Zupko, L. Skoupý – Matušovič (60. Bujok), Bibaku, Dawid (73. Zbavitel). Trenér: Matušovič.