Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, Indiáni se ale svému soupeři rychle vyrovnali a zvládali držet krok. „Soupeř měl sice míč na kopačkách, ale pouze v prostoru okolo půlky hřiště, kde to pro nás nebylo nebezpečné,“ uvedl hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

„Po taktické stránce jsme plnili to, co jsme si řekli. Dobře jsme zhušťovali střed hřiště, přebírali jsme si hráče a s balony za obranu jsme si poradili,“ hodnotil úvodních pětadvacet minut.

Právě Matušovič zahrával v 26. minutě přímý kop. Gólman Chmiel jeho pokus vytáhl na tyč a z protiútoku dorážkou do prázdné brány udeřil třinecký Nieslanik. „Bylo to nezkušené. Místo toho, abychom akci přerušili, tak si zase necháme hloupě a nezkušeně nafackovat,“ mrzela gólová situace Matušoviče.

Karel Gott fanynce Trixie pomohl ze zoufalé situace. Ta byla z reakce svého idolu dojatá.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny

O pár minut později mohl srovnat Förster, ten ale v tutovce selhal, a Třinec B tak znovu trestal. Nikým nehlídaný Bulawa se prosadil hlavou po rohovém kopu a zápas prakticky rozhodl.

„Od té doby bylo po zápase. Na hřišti bylo hrobové ticho, jaké jsem v mužích snad ještě nikdy nezažil,“ kroutil nechápavě hlavou Matušovič.

Krátce po návratu z kabin se prosadil ještě loni havířovský kapitán Wojnar a na 4:0 zvyšoval z penalty Joukl. Třinecká rezerva už na hřišti vládla. „Všechno bylo špatně, víc to snad ani není třeba rozebírat,“ rozmrzele uzavřel zápas hrající kouč Indiánů, které čeká v neděli ještě domácí dohrávka proti Frenštátu pod Radhoštěm, kterou mohou alespoň částečně vylepšit zbabraný podzim.

Fotbal Třinec B – MFK Havířov 4:0 (2:0)

Branky: 27. Nieslanik, 39. Bulawa, 50. Wojnar, 77. z pen. Joukl. Rozhodčí: Hubený – Částečka, Heger. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

Havířov: Přibyl – Podešva, Matušovič, L. Skoupý, Zbavitel (70. Bajzath) – Chlopek (83. Noga), Klejnot, Zupko, Heller (66. Velčovský) – Malcharek (75. Stanojkovič), Förster. Trenér: Matušovič.

Duel mezi Těrlickem a Slovanem Havířov (v modrém).
OBRAZEM: Slovan vyhrál v Těrlicku
Vojtěch Smrž měl na noze proti Jablonci gól.
Vojtěch Smrž: Jablonec toho moc neměl