„Bylo vidět, že soupeř je úplně někde jinde než my. Nejen, že po sestupu z MSFL udržel kádr, ještě jej posílil. A vlastně sestoupil jen díky reorganizaci. Je to opravdu velice kvalitní tým, na který jsme prostě neměli,“ uznal férově hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Favorit z Bruntálska to potvrdil během první půle, kdy nasázel čtyři góly! O všechny se postaral snajpr Tomáš Šupák, který stihl nejčistší hattrick, jaký je možný vůbec zaznamenat. Čili během jednoho poločasu, nepřerušený ani přestávkou, ani gólem někoho jiného.

Patrika Rimmela (vpravo) rozhodnutí civilního soudu potěšilo.
Patrik Rimmel ke kauze juniorů: Msty se nebojíme

Ke cti domácím mladíkům slouží, že se pokusili s favoritem hrát rovnocennou partii. Dokonce mu dali gól a ve druhé půli už neinkasovali. „Bohužel jsme udělali spoustu chyb, které zkušený soupeř trestal. Když to řeknu jednoduše - kluci viděli, o čem fotbal na vyšší úrovni je, co jim ještě schází k tomu, aby se tam třeba někdy dostali, a na čem musí aktuálně zapracovat,“ porovnával Matušovič situaci svých mladíků a Rýmařova.

„Prohrát s tak kvalitním soupeřem není ostuda, to mě spíš štve předchozí debakl v Dětmarovicích. Máme v týmu hodně mladých kluků, kteří ještě loni hráli dorostenecký fotbal a musí se zkrátka vyhrát. Jiná cesta není. Podobný vývoj chce svůj čas, protože zkušenosti naberete jen v divizních utkáních. Trénink není zápas,“ upozornil smířlivě Matušovič.

Strakovi svěřenci v přípravě prohráli.
Prohra s Třincem v Jablunkově

Ostatně, stejnou cestou si prošli i hráči, kteří se z Havířova dostali do profesionálního fotbalu v Třinci, čili Omasta s Wojnarem. „Ti kluci pochopili, jak to má být, vyhráli se a já nepochybuji o tom, že je budou následovat další naši odchovanci. Jen musíme být všichni trpěliví,“ zakončil Matušovič užitečnou nedělní zkušenost svých hráčů.

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 1:4 (1:4)

Branky: 32. Förster – 14., 19., 30. a 44. Šupák. Rozhodčí: Polák – Nejezchleb, Černoevič. ŽK: 4:3. Diváci: 140.

Havířov: Směták – Klejnot, Zbavitel, Matušovič, L. Skoupý – Dawid, Zupko (39. Bajzath) – Noga (46. Podešva), Förster, Chlopek (65. Velčovský) – Stanojkovič (76. Baran). Trenér: Matušovič.

Střední zdravotnická škola Agel v Českém Těšíně.
Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně zahájila druhý školní rok
Havířovští junioři.
Soud nařídil hokejovému svazu odložit nejvyšší soutěž juniorů