Dvě výhry po sobě? To v Havířově už nějakou dobu nepoznali. Nyní jsou však v dobré formě a po víkendové výhře nad Bruntálem zvítězili 4:1 i v Ústí.

Hostům pomohla rychlá branka Malcharka, který se po přesné přihrávce Klejnota prosadil už ve čtvrté minutě. Malcharek měl prsty také u druhého gólu, kdy společně s Igbinobou parádně vyřešili přečíslení a druhý jmenovaný dával na 2:0 pro hosty.

Ústí sice ještě před přestávkou z penalty snížilo, hosté však měli i nadále zápas ve své režii. Zápas pak ovlivnila 47. minuta, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Dawid. „Bylo to přísné, hráči cítili křivdu a zápas byl zbytečně vyhrocený,“ uvedl hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Domácí zahrávali druhý pokutový kop, tentokrát si ale na Smětáka nepřišli. Na hřišti to však začalo jiskřit a vzduchem létaly žluté karty. Ústí jich vyfasovalo celkem pět, hosté sedm. „Ale kluci se s tím vypořádali dobře,“ dodal Matušovič.

Uklidnění do havířovských řad vnesl znovu Igbinoba, který svou druhou brankou v zápase po rohovém kopu Matušoviče dával už na 3:1 pro favorita. „Má dva metry, od toho tam je, aby nám při standardních situacích pomáhal,“ uvedl na jeho adresu hrající kouč MFK.

V závěru se ještě podruhé v zápase trefil Malcharek a hosté si z půdy beznadějně posledního celku soutěže odvezli pohodovou výhru. „Jsem rád, že jsme potvrdili domácí vítězství, bylo to důležité. Žádný zápas v divizi není lehký, ale dnes jsme byli jasně lepší a vyhráli zaslouženě,“ řekl po závěrečném hvizdu Matušovič.

Sokol Ústí – MFK Havířov 1:4 (1:2)

Branky: 41. z pen. Sencovici – 4. a 85. Malcharek, 37. a 58. Igbinoba. Rozhodčí: Poláček – Mikulášek, Kouřílek. ŽK: 5:7. ČK: 47. Dawid (H). Diváci: 120.

Havířov: Směták – Bajzath, Zupko, Igbinoba – Klejnot (81. Baran), Matušovič (64. Förster), Dawid, Velčovský (51. Chlopek) – Wojnar, L. Skoupý, Malcharek. Trenér: Matušovič.