Co si od nich v MFK Havířov slibují? „Zkvalitnění a zdokonalení práce, zavedení moderních trendů do tréninků i do klubu. Chceme se posouvat dopředu, lépe a více pracovat s mládeží a k tomu potřebujeme trenéry s licencí, které se nám podařilo do klubu dostat, což v minulých letech chybělo,“ vysvětlil pro Deník Pavel Malcharek, předseda MFK Havířov.

„I k dorostům jsme dostali trenéry s licencí, což jsme chtěli. Máme nového sekretáře i šéftrenéra mládeže. Všechno nějakým způsobem zkvalitňujeme a zlepšujeme,“ představil Pavel Malcharek v těchto dvou pozicích Jiřího Jurčíka. Novým manažerem klubu se stal Pavol Bugáň, někdejší šéf TJ Řepiště. 

Divizní tým mužů, který na podzim pod vedením trenéra Miroslava Matušoviče skončil osmý se ztrátou pouhých čtyř bodů na třetí Šumperk, nově povede Tomáš Mrázek. „Volbu trenéra měl na starosti Pavol Bugáň, který po několika jednáních usoudil, že je to vhodný adept a my souhlasili,“ objasnil změnu na lavičce.

„Hrál první ligu, trénoval dorosty a ví, co a jak. Je to mladý a ambiciózní trenér s licencí, což je pro Havířov jenom dobře,“ připomenul předseda hráčská a trenérská angažmá nového kouče v Hradci Králové a SFC Opava. „Budeme u toho spolu,“ prozradil předseda klubu, že u divizních mužů bude zároveň figurovat i v roli asistenta trenéra Tomáše Mrázka. Vedoucím mužstva je Jan Stanovský.

Společnou přípravu na jaro zahájí tým 15. ledna. „Kluci teď měli individuální plány, takže něco si už odběhali doma. V pondělí nás čekají testy, kde si ověříme v jaké jsou kondici,“ uvedl předseda a asistent kouče v jedné osobě.

Jak vypadá hráčský kádr pro jarní část divize F?

„Zatím neodešel nikdo, protože všichni hráči patří nám. Pokud nás nějaké kluby osloví, že mají zájem a budou chtít souhlas s tréninkem nebo přestupem, budeme následně jednat. Zatím žádná žádost nepřišla,“ konstatoval Pavel Malcharek.

Podle informací Deníku ale klub jedná o posilách se zkušenostmi z ligy i zahraničí. „K hráčům se zatím vyjadřovat nechceme. Některé máme domluvené, ale chceme je vidět v zápase. Na zkoušku jich přijde spousta,“ prozradil předseda MFK s tím, že jsou z Česka i Slovenska a o budoucím složení kádru už může napovědět první přípravný duel. Havířov ho odehraje 20. ledna v Třinci.

Do startu divize F o víkendu 9. a 10. března jich mají Slezané v plánu celkem šest. Po Třinci následuje doma Vsetín (27. 1.), slovenská Teplička (3. 2.), Břidličná (10. 2.), Staškov (17. 2.), Višňové (24. 2.) a generálka v Karviné s jejím třetiligovým „béčkem“ (3. 3.). V neděli 10. března pak už čeká Havířov domácí duel o mistrovské body se Šumperkem.

Ambice pro jaro? „Stabilizování kádru. Na to si dáváme půl roku, abychom byli připravení a měli to postavené na pevných základech. V další sezoně do toho chceme kopnout, a když se to podaří, posunout se výš. Stagnace, která v klubu byla v posledních letech, nás už nenaplňovala, proto jsme provedli změny,“ dodal předseda MFK Havířov.