Indiáni vstupovali do utkání povzbuzeni vybojovanou výhrou z derby na půdě Bohumína, jenže v neděli to byl soupeř, kdo začal lépe. Domácí obrana až příliš často chybovala a v 13. minutě byla potrestána. Jednu střelu sice ještě Směták vyrazil, na dorážku Václavíka už ale nestihl zareagovat a Heřmanice vedly.

Až poté se dostali do hry také Indiáni. Do velké šance se dral Malcharek, toho ale hostující obrana ve vápně srazila a rozhodčí Šamaj nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil kapitán a nejlepší střelec týmu Wojnar, jenže úspěšný nebyl.

Wojnar své zaváhání o několik okamžiků později napravil a krátce před přestávkou po krásném pasu L. Skoupého vyrovnal. Havířovské vstřelená branka nakopla a tlačili se za další, ve vzduchu visel gól do šatny, obrana Heřmanic ale tlaku odolala.

Do druhé půle hosté vstoupili s jasným cílem – ubránit remízu. „Byli jsme fotbalovější, hráli jsme více s míčem, ale něco tomu chybělo,“ uznal hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Havířov měl optickou převahu, dlouho se ale nemohl dostat do žádné tutové šance. Ta přišla až v samém závěru, skóre už se ale neměnilo. „Když zahodíme penaltu a nedáme tutovky, tak těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledek,“ mrzely Matušoviče ztracené body. „Fotbal je však takový. A hráčům za to hlavy trhat nebudu, vím, že ten gól dát chtěli,“ dodal.

Indiáni mají ze dvou jarních zápasů čtyři body a už v sobotu je čeká další derby v Dětmarovicích. „Uděláme vše pro to, abychom uspěli i tam,“ vyhlíží Matušovič utkání, ve kterém půjde o hodně.

MFK Havířov – FC Heřmanice 1:1 (1:1)

Branky: 39. Wojnar – 13. Václavík. Rozhodčí: Šamaj – Ehrenberger, Řezníček. ŽK: 1:2. Diváci: 430.

Havířov: Směták – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Wojnar, Zupko, L. Skoupý – Dawid (67. Bajzath), Malcharek (47. Velčovský), Förster. Trenér: Matušovič.