Hosté přitom nezačali zle a v úvodu utkání byli aktivní. „Byli jsme lepší na baloně, ale škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci,“ uvedl kapitán Indiánů Tomáš Wojnar.

Klíčová pro vývoj celého utkání byla situace z 38. minuty, kdy otevřel skóre domácí Velička. „To nás položilo,“ přiznal Wojnar. Podobná slova volil i hrající kouč havířovských fotbalistů Miroslav Matušovič.

„Od té chvíle už to bylo z naší strany mdlé. Naše nabídka už nebyla taková, začali jsme ztrácet míče a vzduchem proti týmu, jako je zrovna Frýdlant, uspět nemůžeme, když tam mají minimálně šest hráčů kolem dvou metrů,“ zlobil se na výkon svých svěřenců.

Matušovič: Kdo chce hrát na schovku, ať radši nehraje

Frýdlantští byli důraznější v osobních soubojích, lépe kombinovali a herně měli navrch. Indiáni si nevytvořili žádnou vážnější šanci a patnáct minut před koncem inkasovali podruhé. Po ráně Kučery tak bylo rozhodnuto.

„Prohrát můžeme, ale někteří hráči by si měli uvědomit, že pokud se chtějí posunout, tak za prvé se nemůžou bát míče a za druhé, a to hlavně, že fotbal je kontaktní sport, který někdy bolí,“ pokračoval v kritickém hodnocení Matušovič.

Kouč MFK si po zápase opravdu nebral žádné servítky. „Ten, kdo chce hrát na schovku, zbavuje se zodpovědnosti, bojí se podstoupit bolest a raději se vyhne souboji a nadskakuje jako baletka, tak ať raději nehraje,“ řekl zklamaně.

Indiáni tak nenavázali na předešlou výhrou nad olomouckou Holicí a z Beskyd se vrací s nepořízenou.

BFK Frýdlant n. O. – MFK Havířov 2:0 (1:0)

Branky: 38. Velička, 76. Kučera. Rozhodčí: Kostelník – Hanák, Liška. ŽK: 3:4. Diváci: 205.

Havířov: Přibyl – Klejnot, Bajzath (75. Zbavitel), Matušovič (80. Velčovský), L. Skoupý – Dawid, Zupko – Chlopek, Malchárek, Förster (85. Vrubel). Trenér: Matušovič.