„Týmový výkon byl od začátku zápasu velice dobrý, stanovenou taktiku kluci plnili výborně, vyplňovali jsme prostory a dobře se posouvali. Udělali jsme ale dvě individuální chyby a tým, jako je Hlubina, toho využil. Náš zadní hráč nevyskočil, soupeř ho přeskočil a dal gól,“ popsal havířovský trenér Tomáš Mrázek srovnání stavu v 50. minutě po hlavičce Nevřela.

„A v 80. minutě Jurčák od poloviny hřiště udělal čtyři naše hráče a zakončil do šibenice. Byl to krásný fotbalový moment, bohužel ne pro nás,“ okomentoval kouč Indiánů vítěznou trefu domácích, kteří se tím o další krok přiblížili k postupu do třetí ligy.

Zápas 26. kola divize F Polanka nad Odrou - FC Vratimov 1:1 (19. 5. 2024).
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

„Projevila se kvalita Hlubiny, která je první v divizi. Oba góly byly krásné, i když si myslím, že zápasu by slušela remíza. Náš výkon až na dvě chyby vůbec nebyl špatný, kluci to odmakali. Bohužel po dvaadvaceti zápasech Havířov prohrál, ale i to se stává,“ konstatoval kouč.

V tabulce Indiáni klesl ze 4. na 5. místo, na kontě mají po 26. kole stejný počet 43 bodů jako šestá Polanka. „Neděláme z toho žádnou tragédii. Myslím, že Hlubina měla dost práce, aby zápas otočila. Kluci hráli dobře, plnili to, co jsme si řekli. Problém jsme trošičku měli jen s přechodovou fází. Když jsme šli z nějakého brejku dopředu, neměli jsme moc velkou úspěšnost v zakončení. To jediné mě mrzí,“ řekl Tomáš Mrázek.

Zápas 26. kola divize F Frenštát - Bohumín 1:1.
OBRAZEM: Bohumín má problém dávat góly, dva body nechal pod Radhoštěm

Závěr duelu nezvládl sportovní manažer Indiánů Pavol Bugáň, v zápise o utkání uvedený jako druhý asistent trenéra. Žlutou kartu viděl už ve 36. minutě. Za co? „Proč dává karty jenom nám, to není možné,“ zlobil se na sudí.

Po závěrečném hvizdu si to pak s nimi šel vyříkat. „Celé je to jedna velká komedie, měli jste vsazené,“ citoval ho v zápise hlavní rozhodčí Miroslav Smýkal a vytasil červenou kartu. Bugáň přesto s kritikou nepřestal. „Já vás nechám sledovat, ty tlustá svině,“ napsal hlavní s tím, že v urážkách pokračoval i v prostorách kabin: „Vy buz…nti černí“.

Další emoční duel čeká manažera Indiánů už v neděli 26. května, kdy do Havířova dorazí třinácté Řepiště, jemuž předtím šéfoval.

Pardubičtí fotbalisté se vyhnuli baráží rázným způsobem. Doma rozprášili Karvinou.
Co Karvinou dostane do baráže? Podívejte na klíč, kterým se vyhne přímému pádu

Divize F – 26. kolo:

Unie Hlubina – MFK Havířov 2:1 (0:1)

Branky: 52. Nevřela, 80. Jurčák – 3. Wojnar. Rozhodčí: Smýkal – Pavlica, Havrlant. ŽK: Kalay, Skotnica (trenér), Tomek – Skoupý, Bewene, Bugáň (manažer a asistent trenéra), Hamrozi, Malcharek (předseda klubu a asistent trenéra), Wojnar. ČK: Bugáň (manažer a asistent trenéra Havířova). Diváci: 210.

MFK Havířov: Prokel – Remiáš, Skoupý, Zaremba (55. Jež), Schaffartzik, Wojnar, Kobza (83. Puchel), Hamrozi (83. Kozel), Michalčák (58. Holzer), Heller, Bewene. Trenér: Tomáš Mrázek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...