Rýmařov je oprávněně pasován na jednoho z favoritů letošního ročníku, jenže Indiáni přijeli skvěle fyzicky připraveni a soupeře přehráli. Jak v držení míče, tak na šance. „Těch tutových jsme měli asi pět, vím, že Wojnar mohl minimálně dvakrát rozhodnout, Chlopek běžel snad třikrát na bránu,“ litoval trenér Havířova Miroslav Matušovič promarněných šancí.

Jeho tým hrál v úmorném vedru od 27. minuty bez vyloučeného Podešvy, ale v průběhu zápasu nebylo znát, že mají domácí o jednoho muže v poli navíc. Balon drželi Indiáni, k tomu jim byla upřena penalta za ruku domácího hráče ve vápně.

„Před kluky musím smeknout. Vydali se ze všech sil, nezlomila je ani penalta po hodině hry. Nakonec jsme před koncem srovnali a zaslouženě, protože si troufnu říct, že jsme byli lepší. Bod je cenný i tak, Rýmařov má velmi kvalitní tým a nás těší, že jsme se mu vyrovnali a herně ho i předčili,“ mohl chválit Matušovič.

Jeho tým jako obvykle těžil z výborné fyzické připravenosti. „Těší mě, že se kluci semkli. Rozhodující akci připravili střídající hráči, což svědí o vyrovnanosti našeho kádru a týmovosti, na které chceme stavět. Věřím, že se naším výkonem nenecháme uchlácholit a budeme ho předvádět opakovaně,“ doufá Matušovič, že Havířov zúročí tvrdý dril v jarním a letním „covidovém“ období.

Jiskra Rýmařov – MFK Havířov 2:2 (1:1)

Branky: 22. Zifčák, 59. z pen. Jeřábek – 20. Klejnot, 89. Förster. Rozhodčí: Dedek – Šujan, Richtár. ŽK: 5:6. ČK: 27. Podešva (H). Diváci: 262.

Havířov: Přibyl – Podešva, Bányácski, L. Skoupý, Dawid (79. Kisza) – Förster (90+2. Krajčo), Zupko, Klejnot – Noga (61. Bagar), Wojnar (71. Zbavitel), Chlopek (83. Velčovský). Trenér: Matušovič.

Šlágr úvodního jarního kola divize F se hrál v Karviné. Domácí mladíci (v bílém) podlehli v derby Bohumínu 1:2.
Derby zase pro Bohumín. V Karviné otočil skóre během pěti minut
Dětmarovice se radují z úvodní výhry.
Absence Berešíka nevadila. Dětmarovice daly půltucet