Když hrál Havířov doma naposledy, byla z toho ostuda – porážka 0:3 od Šumperku. O to víc si Indiáni chtěli udobřit své fanoušky v nedělním duelu s Bruntálem. Misi splnili a vyhráli 2:1.

„Kluci podali nejlepší jarní výkon. Bylo tam úplně vše, co tam mělo být a všichni hráli výborně,“ řekl spokojeně hrající kouč domácích Miroslav Matušovič.

Hráči MFK do utkání vstoupili aktivně a s chutí. Trápila je však finální fáze, a tak přišel trest. V 27. minutě se po standardní situaci prosadil Kovařík, který vstřelil jedinou branku prvního poločasu.

Havířovské už tolikrát v sezoně úvodní inkasovaná branka položila, tentokrát ale bojovali dál a to se jim vyplatilo. Navíc je několikrát podržel velmi dobře chytající Směták, jenž vytáhl řadu parádních zákroků.

A patnáct minut před koncem se domácí konečně prosadili i gólově. Střídající Chlopek našel ve vápně Wojnara a havířovský kapitán vyrovnal na 1:1. Havířov se ale s bodem nespokojil a o šest minut později dopravil míč hlavou do sítě i Bajzath.

„Zápas rozhodl kluk, který si to zasloužil nejvíc, a to za to, jaký je člověk. Tahle jeho chvíle byla úžasná,“ říkal spokojený Matušovič.

Domácí už těsné vedení uhájili a s domácími fanoušky se rozloučili nejlépe, jak mohli. „Takhle bych si představoval náš divizní výkon,“ pochvaloval si hrající trenér Indiánů.

MFK Havířov – SO Bruntál 2:1 (1:0)

Branky: 75. Wojnar, 81. Bajzath – 27. Kovařík. Rozhodčí: Bebenek – Hubený, Laštuvka. ŽK: 5:1. Diváci: 324.

Havířov: Směták – Bajzath, Zupko, Igbinoba – Matušovič, Klejnot, Dawid, Velčovský (67. Chlopek) – Wojnar, L. Skoupý, Malcharek. Trenér: Matušovič.