„Bylo důležité, že nám vyšel vstup do zápasu a dali jsme rychlý gol. Přesně tohle jsme potřebovali, protože i v předchozích utkáních jsme si šance vypracovali, ale bohužel jsme se střelecky trápili,“ vrátil se havířovský trenér Miroslav Matušovič ke 13. minutě, kdy domácího brankáře Šidláka poprvé překonal Heller.

Další přesnou trefu za jeho záda poslal stejný hráč o dvě minuty později. Na 3:0 pak ve 33. minutě zvýšil Ciku. „V utkání jsme byli konečně produktivní a poté se logicky klukům hrálo mnohém lépe. Podle mě jsme byli ve všech činnostech lepší než soupeř a zaslouženě vyhráli,“ byl kouč Indiánů spokojený s premiérovým ziskem tří bodů v této sezoně.

Zápas 4. kola krajského přeboru Kravaře - Dolní Datyně 2:2.
Dolní Datyně doma neprohrávají. Šťastné tři body s Hájem trefili po přestávce

Po přestávce se Bruntál pokoušel o zvrat, ale gól Galuse nebyl uznán pro ofsajd. Havířov navíc výsledek bránil v deseti, po červené kartě za faul musel ve 49. minutě předčasně do kabiny kapitán Tomáš Wojnar. V 55. minutě se však početní stav na hřišti vyrovnal, druhou žlutou kartu za hrubé nesportovní chování viděl domácí Michal Hanel.

„Uvědomujeme si, že jedna vlaštovka jaro nedělá a proto zůstaneme pokorní a pracovití,” dodal Miroslav Matušovič, trenér Havířova, který je v tabulce desátý se čtyřmi body za jednu výhru a jednu remízu. K dobru má ale středeční zápas s Opavou B.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – MFK Karviná B 2:1 (3. kolo MSFL, 19. 8. 2023)
Rezerva Karviné porazila Hodonín. Co řekl kouč o první výhře, kterou trefil syn?

Divize F – 5. kolo:

Bruntál – MFK Havířov 0:3 (0:3)

Branky: 13. a 15. Heller, 33. Ciku. Rozhodčí: Pospíšil - Řezníček, Šimoník. ŽK: Slavík, Hanel, Galus, Goněc – Skoupý, Malcharek (asistent). ČK: 55. Hanel – 49. Wojnar. Diváci: 350.

Havířov: Přibyl - Kocemba, Skoupý, Michalčák - Michalek (72. Hamrozi), Podešva, Ciku (62. Piękoś), Wojnar, Míra (72. Streit) - Heller (77. Ukuta), Jež (77. Kaniok). Trenér: Miroslav Matušovič.