Stejný počet 46 bodů má ale také pátá Polanka a šestý Vratimov. Střelci nedělních gólů Indiánů byli Martin Kobza v 5., Jakub Heller v 9., Jiří Remiáš v 59. a Lukáš Skoupý v 80. minutě, brankář Jiří Prokel potřetí na jaře udržel čisté konto.

„Řepiště porazilo Jeseník 5:1 a před týdnem Bílovec 2:0,“ upozornil havířovský trenér Tomáš Mrázek na fakt, že i když se hosté pohybují ve spodní části tabulky, dovedou překvapit.

„Paradoxně jsou pro nás lepší soupeři z vrchu tabulky, než ti, kteří zalezou a brání. Utkání jsme měli pod kontrolou, pomohl nám rychlý gól,“ připomenul kouč Indiánů přesnou trefu Kobzy už v 5. minutě. O čtyři minuty později pak Heller zvýšil na 2:0.

Zápas 27. kola divize F Bruntál - Polanka n. O. 1:3 (26. 5. 2024).
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

„Soupeř se i za stavu 0:2 snažil utkání zvrátit. Gólem na 3:0 jsme ho definitivně zlomili a pak už to bylo relativně v pohodě,“ byl spokojený Tomáš Mrázek. „Zvýšit jsme mohli dřív, do té doby jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ale opět zůstaly neproměněné,“ připomenul trápení svého týmu v zakončování akcí.

I tentokrát musel kouč řešit problémy se sestavou Indiánů. „Měli jsme pět hráčů, kteří kvůli zdravotním problémům v týdnu trénovali jenom jednou. Nevěděli jsme, jestli budou připraveni do zápasu,“ prozradil trenér s tím, že na hřišti se z nich neobjevil pouze Radim Kozel

„Zápas mohl skončit i vyšším rozdílem. Na druhou stranu i Řepiště si vytvořilo dvě příležitosti, ze kterých mohli skórovat, ale výborně to vyřešil Jirka Prokel v bráně. Vítězství je naprosto zasloužené,“ konstatoval Tomáš Mrázek. V příštím kole Havířov v neděli 2. června zamíří na hřiště dvanáctého Frenštátu.

Hlubina - Havířov 2:1 (26. kolo divize F - 18. 5. 2024). Ostravané míří za postupem do třetí ligy.
Havířov poprvé od srpna padl. Bugáň na Hlubině spílal sudím: Měli jste vsazené

Divize F – 27. kolo:

MFK Havířov – TJ Řepiště 4:0 (2:0)

Branky: 5. Kobza, 9. Heller, 59. Remiáš, 80. Skoupý. Rozhodčí: Gasnárek – Vlk, Zelený. ŽK: Kobza – Vrzal. Diváci: 540.

Havířov: Prokel – Remiáš, Holzer, Puchel (68. Večeřa), Skoupý, Schaffartzik, Jež (46. Zaremba), Wojnar, Kobza (80. Hamrozi), Heller (71. Michalčák), Bewene. Trenér: Tomáš Mrázek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...