Havířovští se v posledních zápasech výsledkově i herně trápí. Proti Slavičínu se však celkem vytáhli a favorizovaného soupeře zaskočili. Od úvodních minut byli aktivnější a tlačili se do zakončení.

„V prvním poločase jsme podali úplně jiný výkon, než v předchozím zápase. Kluci si má slova vzali k srdci, byli aktivní, hráli poctivě a dřeli jeden za druhého. Jako tým,“ uvedl kouč MFK Miroslav Matušovič. „Chyběla tomu jen lepší finální fáze a vedoucí gól,“ upřesnil.

První půle branku nenabídla a skóre se tedy měnilo až po přestávce. Ráz utkání určila 60. minuta. Slavičínský Žůrek se totiž řítil sám na Smětáka a Bajzath jej zastavil jen za cenu faulu, za který vyfasoval červenou kartu.

Trest pro domácí byl navíc dvojnásobný, protože hosté ještě k tomu zahrávali pokutový kop, který proměnil Mezírka, a Slavičín vedl 1:0. „Pak už se mi to hodnotí těžce, protože hrát v deseti třicet minut zrovna proti Slavičínu není úplně jednoduché,“ řekl Matušovič.

Hosté po prvním gólu převzali otěže hry, přidali ještě další dvě branky a vyhráli 3:0. „Ten výsledek je ale krutý,“ prohlásil Matušovič, který však vinu za porážku rozhodně nechce házet na červeného hříšníka. „Hráče, který chce ve snaze zabránit gólu a udělá penaltu, čímž oslabí tým, přece nezabiju,“ dodal smířlivě.

Havířovští prohráli potřetí v řadě a v neděli je čeká další těžký zápas na půdě Opavy B. „My se z toho ale dostaneme a ono se to zase otočí,“ věří v lepší výsledky Matušovič.

MFK Havířov – TVD Slavičín 0:3 (0:0)

Branky: 61. z pen. Mezírka, 69. Kořenek, 78. Školník. Rozhodčí: Svoboda – Hubený, Šmahaj. ŽK: 4:3. ČK: 60. Bajzath (H). Diváci: 160.

Havířov: Směták – Zbavitel, Bajzath, MackDonald – Wojnar (80. Velčovský), Zupko – Chlopek, Klejnot, L. Skoupý – Malcharek (74. Vrubel), Förster. Trenér: Matušovič.