„Bod bereme. Kdybychom měli víc štěstí, mohly být i tři, ale na druhou stranu proti třetímu mančaftu, který doma body nerozdává a na podzim s ním Havířov prohrál 1:2, je to dobré,“ byl spokojený trenér Havířova Tomáš Mrázek. „Navíc ve dvou zápasech jsme nedostali žádný gól,“ připomenul vítězný domácí start jara s Šumperkem (1:0).

Pro domácí trojici Ciku, Podešva a Kisza, na podzim oblékající dres Indiánů, i několik hráčů hostů, kteří zůstali v kádru Havířova i po změnách, měl duel určitě zvláštní náboj. Prvně jmenovaný teď vede Polanku v roli kapitána, i druhý v pořadí odehrál celých devadesát minut. „Vytáhnout se proti sobě kluci určitě chtěli, ale utkání bylo korektní ze všech stran,“ konstatoval trenér Indiánů.

Zápas 17. kola divize F Šumperk - Unie Hlubina 1:4.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

„Polanku jsme v určitých fázích zatlačili, v prvním poločase jsme si vytvořili dvě tři příležitosti, bohužel to tam nepadlo. Chybělo nám trošičku klidu,“ vrátil se Tomáš Mrázek k průběhu duelu.

Skóre se nezměnilo ani po přestávce. „Ve druhém poločase hrála Polanka dobře organizovaně a hrozila z brejků. Všem týmům se těžko hraje do plných,“ upozornil kouč Havířova na silnou zbraň Ostravanů. „Mrzí mě, že v některých situacích vepředu nám chybělo trošku kvality, dohrávali jsme je nervózně,“ dodal.

Brankář Baníku Ostrava Jan Laštůvka.
Málem zničil bránu, premiéra v Havířově ale legendě Baníku vyšla: Nervozita byla

„Z toho pohledu je bod je dobrý. Kdybychom proměnili nějakou příležitost v prvním poločase, tak věřím, že vyhrajeme. Na druhé straně druhý zápas a zase s nulou. Tým se tvoří, takže ať od nás nikdo nečeká, že budeme každému dávat 3:0, 4:0 nebo 5:0. Do nějakého ideálu to má ještě daleko, jdeme zápas od zápasu,“ připomenul Tomáš Mrázek, že po velkých změnách v klubu je v kádru jedenáct nových hráčů.

V dalším kole Havířov v neděli 24. března hostí Slezský FC Opava B, který je v tabulce divize F druhý.

Fotbalisté Českého Těšína v posledním přípravném zápase porazili Staré Město 3:0. Do jarní části krajského přeboru vstoupili sobotní výhrou nad Stonavou 1:0.
Okresní derby v kraji urval Český Těšín, Stonava si vylámala zuby na Mrozkovi

Divize F – 17. kolo:

Polanka nad Odrou – MFK Havířov 0:0

Rozhodčí: Dudek – Godfryd, Schneider. ŽK: Paprskář,, Hluchý - Michalčák. Diváci: 250.

Havířov: Laštůvka – Večeřa, Remiáš, Michalčák (78. Hamrozi) – Zavadil, L. Kundrátek, Jež, Wojnar – Zaremba (69. T. Kundrátek), Heller (90. Kozel), Bewene. Trenér: Tomáš Mrázek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...