Tím napravili domácí zaváhání s béčkem Karviné, ovšem jen výsledkově. Trenér Miroslav Matušovič si totiž zakládá na precizním herním projevu. A s ním v Bruntále spokojen nebyl. „Já dokážu hráče pochválit i po porážce, ale musím vidět, že na place splnili vše, co jsme si řekli. Tentokrát je určitě nemůžu pochválit za to, co předvedli v první půli a také jsem jim to o poločase v šatně řekl,“ vykládal Matušovič.

Nelíbila se mu spousta ztrát uprostřed hřiště a nedohraných přečíslení, na kterých Indiáni pracují v tréninku. Nic z toho na hřišti neprodali. „Naše hra byla ospalá, v předbrankovém prostoru jsme zkazili snad všechno,“ zlobil se kouč Havířova.

Po důrazném proslovu v šatnách a rošádě v sestavě vyběhlo na trávník úplně jiné mužstvo.

„Bylo to znát. Spouts acentrů, nabízení se. Dali jsme dva góly, Bruntál nepustili k ničemu a v závěrečných minutách mohli nějaké branky ještě přidat. Klukům jsem řekl, že z toho špatného se musí poučit a to dobré musí zachovat. Jen tak se mohou posouvat herně dál,“ zakončil Matušovič.

Slavoj Olympia Bruntál – MFK Havířov 0:2 (0:0)

Branky: 58. a 57. Chlopek. Rozhodčí: M. Pospíšil – P. Pospíšil, Šimeček. ŽK: 2:2. Diváci: 520.

Havířov: Přibyl – Podešva, Bányácski, L. Skoupý, Dawid – Förster (90. Zbavitel), Zupko, Klejnot (88. Krajčo) – Malcharek (46. Bagar), Wojnar, Chlopek (73. Velčovský, 79. Noga). Trenér: Matušovič.

Utkání 1. kola fotbalové Fortuna ligy: MFK Karviná - FC Baník Ostrava, 23. srpna 2020 v Karviné. Tomáš Ostrák z Karviné a Daniel Holzer z Ostravy.
Šachová partie bílých a černých skončila patem. Karviná - Baník bez branek
Bohumín se raduje z další výhry a vede tabulku.
Hanus i Bohumín mají formu