Po výhře nad ne příliš oblíbeným Novým Jičínem se vyšvihli na páté místo hned za Dětmarovice.

„Z výhry mám radost, celkový dojem mi ale kalí předvedená hra, na které mi záleží stejně jako na výsledku. K výhře jsme se dnes protrápili,“ uznal po zápase trenér havířovských Indiánů Miroslav Matušovič.

Nový Jičín měl totiž v utkání několik šancí, kdy mohl jít do vedení. A to domácím ještě pomohl brzký gól Förstera, po kterém dlouho vedli. „Měli jsme spoustu štěstí, v několika případech nás zachránil Směták v brance,“ přiznal Matušovič.

Stav poločasového skóre 1:1 vydržel přes hodinu hry, než se domácím znovu povedlo jít do vedení. I díky neschopnosti soupeře skórovat. Po brance Zbavitele se domácí přeci jen více uklidnili a snažili se předvádět rychlé kombinace. Někdy to šlo, častěji ne.

„Asi tak - na předvedenou hru máme samozřejmě vyšší nároky, kluci si to uvědomují, ale důležité je, že jsme to nakonec zvládli. Jindy třeba hrajeme famózně a nemáme z toho ani bod,“ porovnával Matušovič, jemuž vyšlo poločasové střídání Zbavitele.

Nakonec jeho svěřenci přidali Försterem ještě třetí branku, kterou dali razítko na výsledek. Nyní by se mohli díky postavení v tabulce ještě více oprostit od případného tlaku. Mohou hrát uvolněně.

„Takových výher, kdy to tam dotlačíte silou vůle, je třeba si vážit. Hráčům děkuji, že ukázali charakter,“ zakončil Matušovič.

MFK Havířov – FK Nový Jičín 3:1 (1:1)

Branky: 14. a 90. Förster, 62. Zbavitel – 21. Hutník. Rozhodčí: Julínek – Bělák, Šimeček. ŽK: 2:1. Diváci: 250.

Havířov: Směták – Podešva, Zupko, Bajzath, Dawid (46. Zbavitel) – Förster, Noga, Wojnar (53. Bagar) – Klejnot (26. Streit), Malcharek (90+1. Krajčo), Chlopek. Trenér: Matušovič.


Načítám tabulku ...