Indiánům nevyšel vstup do utkání. Hrálo se na těžkém terénu a bez větších šancí. V 28. minutě si však dal vlastní gól Guendouze a Kozlovice zničehonic vedly. „Naše góly, které dostáváme, to je téma na zamyšlení,“ komentoval situaci hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Místo toho, aby Havířov s vývojem utkání něco udělal, v závěrečné pětiminutovce první půle dostal ještě dvě branky. „Soupeř byl hodně kvalitní, pak už to bylo těžké,“ věděl Matušovič.

Do druhé půle domácí vstoupili s odhodláním utkání zvrátit, moc příležitostí si k tomu ale nevypracovali.

„Musíme stáhnout uši a pokorně přiznat, že naše hra neměla žádné parametry k tomu, abychom byli úspěšní,“ nehledal výmluvy Matušovič. Havířovští začali otevírat hru a soupeř chodil do rychlých brejků, ze kterých hrozil.

Definitivní pojistku přidal už v 56. minutě svou druhou brankou Nekuda, který se trefil po standardní situaci. Zbytek zápasu žádné vzrušující momenty nepřinesl.

„Už si to zkušeně pohlídali. Musíme zapracovat na těch našich vstupech do zápasů, to se pořád opakuje,“ mrzelo Matušoviče.

MFK Havířov – FK Kozlovice 0:4 (0:3)

Branky: 41. a 56. Nekuda, 28. vlastní Guendouze, 43. Galetka. Rozhodčí: Poláček – Kostelník, Mikeska. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Havířov: Směták – Guendouze (77. Bajzath), Matušovič, Igbinoba (77. Macík) – Klejnot, Zupko, Wojnar, Skoupý – Hottek, Bibaku (67. Bujok), Dawid. Trenér: Matušovič.