Pořádný rozruch byl k vidění už v úvodních minutách. Jeden z hostujících hráčů totiž nejspíš zahrál rukou a Havířovští se dožadovali penalty. Ovšem marně. Moc dalšího už toho úvodní půle nenabídla.

Krátce po návratu z kabin už se ale Indiáni pokutového kopu dočkali a v 50. minutě otevřel skóre utkání Förster.

Domácí měli i další šance, zvýšit mohl Zupko, prosadil se ale až L. Skoupý, který necelých dvacet minut před koncem zvýšil na 2:0. Tento stav byl i konečný.

„Podle mě jsme dnes vyhráli zcela zaslouženě, protože jsme byli po celý zápas lepší. Soupeř si nevypracoval ani jednu šanci a ani nemohl, protože jsme měli míč na svých kopačkách a udávali tempo hry,“ řekl po zápase spokojený hrající kouč MFK Havířov Miroslav Matušovič.

Indiáni se tak s podzimem rozloučili výhrou. „Pouze jsme splnili povinnost a zůstáváme pokorní, protože víme, že podzimní část nedopadla vůbec podle našich představ,“ uvědomuje si Matušovič, že jeho tým zůstal za očekáváním. „Věřím, že se z toho poučíme a jaro bude úplně o něčem jiném,“ dodal.

MFK Havířov – Beskyd Frenštát p. R. 2:0 (0:0)

Branky: 50. z pen. Förster, 73. L. Skoupý. Rozhodčí: Mankovecký – Trigas, Matějek. ŽK: 5:3. Diváci: 150.

Havířov: Směták – Podešva, Matušovič (82. Bajzath), L. Skoupý (89. Zbavitel), Dawid – Klejnot, Förster, Zupko – Malcharek (88. Baran), Stanojkovič (66. Chlopek), Heller (78. Noga). Trenér: Matušovič.