Havířovští v minulém kole prohráli ve Vsetíně a v zápase s B týmem Opavy si chtěli spravit chuť. „Věděli jsme ale, že nás nečeká nic lehkého. Opava má totiž velmi kvalitní tým, který navíc bývá doplněný o ligové fotbalisty,“ uvedl hrající kouč Indiánů Miroslav Matušovič.

Jeho svěřenci přesto začali lépe a v první půli byli nebezpečnější. Před hostující brankou to několikrát hořelo, hráči Havířova své akce ale nedokázali dotáhnout do zdárného konce. „Nebyli jsme dostatečně důrazní,“ mrzelo Matušoviče.

Jako první tak udeřila Opava, kterou v 38. minutě poslal do vedení Jankauskas. Domácí se však nepoložili a o pár minut později srovnal Hottek, který udělal radost více než dvěma stovkám diváků.

Ve druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy si vypracovaly stoprocentní situace. Ani jeden je však nedokázal využít. „Opava byla lepší na míči, mohla potrestat jednu naši banální chybu, ale naštěstí to neproměnila,“ oddechl si Matušovič. Havířov tak bral jen bod. „Myslím, že ta remíza odpovídá tomu, co se dělo na hřišti,“ uzavřel hrající trenér MFK.

MFK Havířov – SFC Opava B 1:1 (1:1)

Branky: 43. Hottek – 38. Jankauskas. Rozhodčí: Kovářčík – Lyšák, Šamárek. ŽK: 5:1. Diváci: 230.

Havířov: Směták – Guendouze, Matušovič, Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (70. Macík), Skoupý – Hottek, Bibaku, Dawid (83. Bujok). Trenér: Matušovič.