Po posledním zápase bylo v Havířově dusno. Zápas pátého kola proti lídrovi tabulky z Nového Jičína totiž Indiánům vůbec nevyšel. Kupili chybu za chybou a dostali výprask, na který jen tak nezapomenou. „V týdnu jsme si proto nalili čistého vína. To, co jsme předvedli, byla totiž absolutní katastrofa, takto jsme nemohli pokračovat,“ uvedl hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič.

Do Olomouce tak Indiáni přijeli s extra motivací – odčinit debakl a ukázat, že umí hrát lepší fotbal. „I přesto, co se stalo minulý týden, ode mě dostala šanci stejná jedenáctka. Aby to kluci napravili a ukázali, že si indiánského dresu váží,“ dodal Matušovič.

Tento krok se mu povedl, Havířov uspěl a veze všechny tři body. Na začátku druhé půle šel sice po ojedinělé šanci do vedení domácí tým, Indiáni ale nesložili zbraně a v rozmezí pár minut otočili skóre na svou stranu.

Dvakrát se prosadil kapitán Wojnar, který skóroval po dobře zahraných standardních situacích. „O to víc mě hřeje, že i když jsme prohrávali, tak jsme v sobě našli sílu a zápas otočili,“ těší Matušoviče.

Havířov měl i další šance, ty však zůstaly neproměněny. „Byla to zasloužená výhra,“ uvedl hrající trenér hostů, který však sobotní vítězství nepřeceňuje. „Jsem rád, že jsme vyhráli, ale jedeme pokorně dál. Měli jsme totiž co odčiňovat,“ uzavřel.

HFK Olomouc – MFK Havířov 1:2 (0:0)

Branky: 51. Buček – 63. a 68. Wojnar. Rozhodčí: Nejezchleb – Buček, Popelák. ŽK: 1:1. Diváci: 78.

Havířov: Směták – Macík, Matušovič, Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko, Skoupý – Hottek (84. Bujok), Bibaku (89. Bajzath), Dawid (63. Guendouze). Trenér: Matušovič.

Petr Sobol