Havířovští chtěli odčinit domácí debakl 1:4 s Rýmařovem, to se jim ale v Beskydech nepovedlo. Frýdlant totiž začal lépe a už po pár minutách otevřel skóre zápasu nestárnoucí M. Hanus. Indiáni se ale rychle vrátili do hry a po pěti minutách srovnal Malcharek.

Stav 1:1 platil až do 73. minuty. „Podle mě to dnes oproti minulým zápasům nebylo herně špatné. Ano, umíme hrát ještě líp, ale i přesto jsme byli fotbalovější a častěji na míči,“ mínil hrající kouč MFK Miroslav Matušovič. Jenže hosté se znovu nevyvarovali chyb a Frýdlant je potrestal.

Karvinské béčko pokračuje v bodovém sběru.
Karvinská rezerva zvítězila v Heřmanicích. Trefil se i Moravec

Druhou branku přidal M. Hanus a v úplném závěru pojistil výhru domácích Dvořák. „Ty naše chyby, to už je to taková beznaděj, protože jednou to udělá jeden hráč, pak jiný a poté zase někdo další. Chápu, že nikdo nechce udělat chybu, ale my je stále opakujeme a jsme za to pokaždé potrestáni. Proto jsme momentálně tam, kde jsme,“ říkal po zápase naštvaný Matušovič.

Indiáni prohráli potřetí v řadě, navíc v těchto třech zápasech dostali dohromady 14 branek. „Tohle už není o tréninku, ale o hlavách každého jedince, abychom dané situace vyřešili tak, jak se má. Když se to povede, tak budeme jinde,“ je přesvědčen hrající kouč MFK, jehož svěřence teď čeká mimořádně důležitý zápas v Polance.

BFK Frýdlant n. O. – MFK Havířov 3:1 (1:1)

Branky: 12. a 73. Hanus, 90. Dvořák – 17. Malcharek. Rozhodčí: Šimeček – Zapletal, Šafrán. ŽK: 2:1. Diváci: 356.

Havířov: Směták – Podešva, Bajzath, Zbavitel – Klejnot, Skoupý, Förster, Chlopek (74. Velčovský) – Matušovič – Stanojkovič (63. Baran), Malcharek. Trenér: Matušovič.

Dětmarovice a Bohumín si v rámci divize zahrály další derby.
Další divočina v Dětmarovicích. Slavil Bohumín
V krajském přeboru se tentokrát Datyně bodů nedočkaly.
Přehled utkání krajského přeboru