Domácí do zápasu vstoupili lépe a vypracovali si územní převahu. Na první branku se ale čekalo až do závěru poločasu, kdy se Stanojkovič dobře zorientoval v pokutovém území a otevřel skóre.

Když na začátku druhé půle šli hosté do deseti, zdálo se, že Havířov získá velkou výhodu. Do dobré šance se dostali například Zbavitel, Förster i Malcharek, jenže ani jeden z nich neuspěl a Nový Jičín se vrátil do hry.

„Úplně jsme přestali hrát. A to přesto, že jsem nabádal, aby nedošlo k podcenění a abychom byli stejně aktivní jako v prvním poločase. Jenže v některých momentech to bylo moc profesorské, suverénní a hlavně pomalé,“ káral své svěřence trenér Miroslav Matušovič.

Karvinské béčko na startu sezony prokazuje skvělou formu.
Karvinské béčko nadělilo rezervě Opavy sedm „kulí“

Domácím bylo těžko, L. Skoupý totiž zaváhal při rozehrávce a hostující Klepáč nastřelil břevno. Nový Jičín převzal otěže hry, havířovští borci však již těsné vedení uhájili. „Vzhledem k tomu, co nás v týdnu a před samotným zápasem potkalo, že dva hráči nemohli nastoupit kvůli viróze, tak jsem hrozně rád, že jsme utkání zvládli,“ řekl po zápase Matušovič, jenž tentokrát do hry nezasáhl.

Kouče MFK těší, že jeho svěřenci vybojovali výhru i s několika mladíky v sestavě. „Mladí kluci s podporou těch starších a zkušenějších se s tím vypořádali dobře,“ uvedl.

Indiáni se tak dočkali prvního tříbodového zisku v sezoně, který budou chtít potvrdit za týden v Dětmarovicích. „Teď máme týden na to, aby se všichni vyléčili, řekneme si to špatné a připravíme se na krásné derby,“ těší se na regionální souboj Matušovič.

MFK Havířov – TJ Nový Jičín 1:0 (1:0)

Branka: 42. Stanojkovič. Rozhodčí: Liška – Žurovec, Polášek. ŽK: 3:4. ČK: 49. Smolarčík (NJ). Diváci: 406.

Havířov: Přibyl – Bajzath, Zupko, Zbavitel – Velčovský (74. Baran), L. Skoupý (84. Podešva), Dawid, Förster, Noga (90+2. Ševčík) – Stanojkovič (90+1. Štromp), Malcharek. Trenér: Matušovič.

Bohumínští zatím marně vyhlížejí první sezonní body.
Čekání na první body pokračuje, Bohumín doma padl
Martin Bukata (u míče) odehrál ve Zlíně skvělý zápas.
Martin Bukata: Vuky mi to posadil na hlavu. Jsem rád za kluky