Indiáni do utkání vstoupili lépe a už ve 14. minutě se díky Malcharkovi dostali do vedení. To však dlouho neudrželi. Gólman Směták totiž vykopl balon tak nešťastně, že trefil jen olomouckého Cikryta a od něj se míč odrazil do sítě. V 25. minutě tak bylo srovnáno.

„Znovu jsme dostali laciný gól a od té chvíle jsme, pro mě zcela nepochopitelně, přestali hrát,“ řekl hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič, který se po několikazápasové pauze vrátil zpět na zelený pažit.

Domácím mohl vrátit vedení Wojnar, který už dříve nastřelil tyč. Žádný z jeho pokusů se ale neujal. Zatím…

Havířovští navíc na začátku druhé půle přišli o zraněného Zupka a Olomouc byla nebezpečnější. Hosté si vytvořili několik šancí, Směták však dokázal napravit své zaváhání z první půle a Indiány podržel.

MFK Havířov - HFK Olomouc.

Rozhodující moment nastal patnáct minut před koncem. Po centru se do míče rybičkou položil Wojnar a havířovský kapitán, který minulý víkend dal dva góly v Novém Jičíně, se tentokrát už nemýlil.

„Byl to sice šťastný, ale velmi důležitý gól,“ řekl klíčový hráč týmu. „Do inkasovaného gólu jsme byli jasně lepší, ale pak jsme zbytečně přestali hrát. Jsem rád, že jsme nakonec získali všechny body,“ dodal.

Hosté se ještě tlačili za vyrovnáním, Havířovští už si ale tříbodový zisk pohlídali. „Dnes to bylo vybojované vítězství, ale máme důležité body. Víme však, že příště to musí být lepší,“ řekl před víkendovým zápasem na půdě Frýdlantu nad Ostravicí trenér Matušovič.

MFK Havířov – HFK Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 14. Malcharek, 76. Wojnar – 25. Cikryt. Rozhodčí: Hudec – Hovorka, Krupa. ŽK: 1:4. Diváci: 207.

Havířov: Směták – Klejnot, Matušovič (78. Zbavitel), Bajzath, L. Skoupý – Dawid, Zupko (49. Velčovský) – Chlopek, Wojnar, Förster – Malchárek (61. Vrubel). Trenér: Matušovič.