Zdálo se, že Indiáni jdou herně nahoru. Hrající kouč Miroslav Matušovič se z útoku přesunul do středu obrany a Havířov ze dvou zápasů vytěžil šest bodů. Ve Vsetíně ale na předešlé výkony nenavázal.

O osudu utkání rozhodla jediná akce, po které krátce po přestávce udeřil domácí Bublák. „Soupeř vystřelil jednou na bránu a vyhrál,“ řekl zklamaný Matušovič.

Hosté naopak trefili dvě břevna, k tomu nastřelili tyčku a vypracovali si několik dalších šancí. Jenže gól jim nebyl souzen. „Do brány nám to prostě nespadlo,“ dodal trenér Indiánů.

Přestože byl Havířov nebezpečnější, Matušovič s výkonem svých svěřenců spokojený nebyl. A na nedostatek štěstí se rozhodně nevymlouval. „Čekal jsem od nás mnohem víc,“ přiznal bývalý hráč Baníku či Sparty, kterého zklamal hlavně nedůraz jeho svěřenců v osobních soubojích a lehké ztráty míčů ve středu hřiště. „To nás neustále zabíjí,“ kroutil hlavou.

Matušovič použil i jedno zajímavé přirovnání: „Je to jako byste neměli olej v motoru. To prostě nepojede. Pokud to nepochopíme, tak se dál neposuneme.“ Šanci na nápravu mají fotbalisté Havířova příští týden v domácím utkání s B týmem Opavy.

FC Vsetín – MFK Havířov 1:0 (0:0)

Branka: 51. Bublák. Rozhodčí: Vojáček – Podhajský, Řezníček. ŽK: 4:4. Diváci: 180.

Havířov: Směták – Bajzath, Matušovič, Igbinoba – Guendonze (80. Macík), Wojnar, Zupko, Skoupý – Klejnot, Bibaku, Dawid (77. Bujok). Trenér: Matušovič.