Před sezonou byli svěřenci hrajícího trenéra Miroslava Matušoviče pasováni do role jednoho z favoritů na postup z divize. Jenže fotbalistům MFK Havířov se zatím příliš nedaří a po čtrnácti odehraných kolech jsou v tabulce až devátí. Na kontě mají jen šest výher. Tu poslední si připsali v nedělním utkání s Přerovem, který porazili 3:0. Hattrickem se blýskl kapitán Tomáš Wojnar.

„Letos to byl můj první hattrick, něco mě bude stát,“ smál se. „Potřebovali jsme to, dobře jsme se na ně připravili,“ dodal Wojnar. Předešlé zápasy ale Indiánům tolik nevyšly. „Sám nevím, čím to je. Odešli nám někteří hráči, máme nový tým a zatím si to tolik nesedlo. A taky neproměňujeme šance. Zatímco loni jsme dali z pěti příležitostí třeba čtyři góly, tak letos proměníme jen jeden,“ dodal.

Dlouholetý kapitán

Havířovští na podzim poztráceli spoustu bodů, o řadu z nich se však připravili sami vlastními chybami. „Určitě v tom hraje roli nějaká nekoncentrovanost na začátcích zápasů. Dokonce si dáváme i vlastní góly,“ hledá příčiny aktuálního tápání dvaadvacetiletý Wojnar.

„Probíráme to pořád. Na každý zápas se připravujeme stejně, ale pak se udělá jedna chyba a začne se to kupit,“ uvědomuje si jeden z klíčových hráčů Matušovičovy družiny, jenž má na ruce už nějakou dobu kapitánskou pásku. „Dostal jsem ji snad v sedmnácti letech. Byl jsem rád, že mi trenér takto důvěřoval. Je to čest, ale čest by měla být pro všechny, že hrají za Havířov,“ říká autor letošních dvanácti branek.

Ještě to nezabalili

Co se týče ambicí klubu, vypadá to, že postup je v nedohlednu. Havířovská kabina to ale ještě nebalí. Po posledním podzimním kole čeká Indiány ještě celé jaro. „Snad zvládneme závěr podzimu ve Slavičíně a na tabulku bude hned lepší pohled,“ věří kapitán Indiánů.

„Nový Jičín je teď sice v trháku, ale všechno je možné. Ještě jsme to nezabalili,“ burcuje spoluhráče Wojnar, podle něhož je pro město jako Havířov současná divize málo. „Je třeba to posunout dál, fotbal si to tady zaslouží,“ říká záložník MFK. „Důležitá je však také finanční stránka, ale to už jde mimo nás hráčů,“ dodal Wojnar. V aktuálním ročníku už to však s postupem Indiánů příliš růžově nevypadá.