„Chtěli jsme hrát rychle dopředu, proto jsme hráli jen na tři obránce, ale zase jsme pokazili hodně kontrů zbytečnými přihrávkami navíc. Už do dvacáté minuty to mohlo být 3:0. No, nakonec tak skončil aspoň poločas,“ začal rekapitulaci nedělního duelu trenér karvinské rezervy Čestmír Kročil.

Do utkání postavil i čerstvou posilu pro A-tým, slovenského reprezentanta Christiána Herce, který se ale musí nejprve pořádně rozehrát. Proti Bruntálu mu to šlo, dal dva góly.

„Naše útoky po standardkách soupeře jsme si kazili sami zbytečným otálením. Naše procento úspěšnosti brejků bylo někde na třiceti procentech, to je bída. První pořádný nám vyšel až díky Gubovi, který to dával do prázdné brány,“ vybavoval si Kročil.

Soupeř ho nepřekvapil. „Přijeli poctivě bránit, zkusit nějaké nákopy na Pospěcha. Herně jsme měli pořád navrch. Až za stavu 4:0 se hosté dostali ke korekci. Za ruku ve vápně proměnili penaltu, ale to nám už tolik nevadilo,“ uznal Kročil, jenž za stavu 5:1 poslal mezi tyče i devatenáctiletého Foltyna, aby si připsal premiérový start mezi dospělými.

„Střelecky to není špatné, soupeře prakticky pokaždé přestřílíme, otázka je spíš to proměňování. I Bohumín, který nás jako jediný porazil, jsme přestříleli, jenže jsme nedali potřebné góly. Musíme jednoznačně zvednout naše procento úspěšnosti, pak to bude ještě lepší,“ plánuje Kročil.

MFK Karviná – SO Bruntál 5:1 (3:0)

Branky: 32. a 66. Haša, 44. a 49. Herc, 21. Guba – 52. z pen. Pospěch. Rozhodčí: Mayer – Krupa, Matějek. Bez ŽK. Diváci: 83.

Karviná B: Hrdlička (68. Foltyn) – Mrózek, Věčorek, Holiš – Guba (65. Wenglorz), Buzek (52. Kaczmarczyk), Želizko, Vlachovský, Putyera (49. Kobza) – Haša (67. Streit), Herc. Trenér: Kročil.


Načítám tabulku ...
Datyně měly slibně rozehraný zápas, ale zase z toho nic nebylo.
Datyně zasklil hattrickem Sklenařík. Z 3:0 na 3:4!
Na úvodní trénink dorazila dvacítka malých zájemkyň o fotbal.
V Karviné se rozjel dívčí fotbal. Úvodní trénink se těšil velkému zájmu