Karvinští po dvou remízách v řadě zase zabrali a připsali si další vítězství. K tomu pomohl i Jan Moravec, jenž se do hry vrátil po zranění a v Heřmanicích vydržel na hřišti celých devadesát minut. A dokonce i skóroval.

Karviná sice téměř celý první poločas dobývala heřmanickou obranu marně, nakonec se ale dočkala zasloužené odměny. Ukrajinec Želizko  vyslal do akce Vlachovského a z dorážky se prosadil právě Moravec, jenž pět minut před přestávkou otevřel skóre. „Gól do šatny nám pomohl,“ uvedl trenér karvinské rezervy Čestmír Kročil.

Ve druhém poločase už se hrálo jen na domácí bránu.  „V první půli jsme bušili do plných, kluci pomalu kombinovali a špatně pracovali s míčem. Druhá půle už byla po vystřídání v pořádku,“ řekl spokojený Kročil.

Mezi střelce se totiž zapsali střídající Hladík s Gregušem, kteří mezi 66. a 69. minutou definitivně rozhodli o vítězství Karviné. „Pak už bylo jasno,“ okomentoval dění v závěru zápasu Kročil.

FC Heřmanice – MFK Karviná B 0:3 (0:1)

Branky: 41. Moravec, 66. Hladík, 69. Greguš. Rozhodčí: Pospíšil – Slováček, Novák. ŽK: 3:0. Diváci: 150.

Karviná B: Neuman – Moravec, Mrózek, Hujo, Kaczmarczyk – Weber (46. Greguš) – Hejda (78. Wenglorz), Želizko (81. Ceniga), Vlachovský (86. Paholík), Bielan – Puchel (46. Hladík). Trenér: Kročil.