Svěřenci trenéra Čestmíra Kročila vyhráli i třetí zápas sezony. Proti Opavě B šli do vedení už po dvaceti vteřinách zásluhou Jakuba Šašinky, který dostal přesný balon za obranu a pohotově zakončil. Do přestávky Karvinští nasázeli soupeři ještě další čtyři branky a bylo rozhodnuto.

„Ale vůči Opavě to je trochu nespravedlivé. Oboustranně se totiž hrál dobrý fotbal, ovšem my jsme proměňovali šance, zatímco oni ne,“ uvedl Kročil a doplnil: „Kdo se dnes přišel podívat, tak rozhodně nelitoval.“

Hosté na Kovonu přivezli tři hráče A-týmu, Karviná jich měla dokonce sedm. „Jejich přístup mě hodně potěšil, hráli zodpovědně a uhráli to, co měli,“ pochválil přínos prvoligových posil Kročil.

Karviná v sezoně poprvé vyhrála. A hned výrazně.
Karviná jako outsider ligy? To ne

Zápas náramně vyšel Jakubu Šašinkovi, který se blýskl hattrickem – stejně jako teenager Vlachovský. O jeden gól se postaral ještě Putyera. Karvinští tak mají ze tří zápasů devět bodů a parádní skóre 15:2.

O případném postupu se ale v kabině nemluví. „Ne, to vůbec ne. Máme nařízeno hrát naplno, makat a jezdit. Hlavní je, aby se vyhráli naši mladí kluci, těch áčkových bude totiž stále méně. Cílem je, aby se i mladíci postupně dostali do mužů,“ uzavřel Kročil.

MFK Karviná B – SFC Opava B 7:0 (5:0)

Branky: 1., 21. a 54. J. Šašinka, 12., 38. a 62. Vlachovský, 44. Putyera. Rozhodčí: Kostelník – Šimoník, Trigas. ŽK: 0:2. Diváci: 100.

Karviná B: Pastornický – Putyera (62. Hejda), Stropek (65. Paholík), Mrózek, Kaczmarczyk – Weber – Guba (59. Wala), Smrž (46. Seriš), Vlachovský, Bielan – J. Šašinka (55. Hladík). Trenér: Kročil.

Petrovicím se venku nevedlo. Měly hodně absencí.
Petrovicím se sešly omluvenky. Prohrály
Dětmarovice uhrály bod. Na snímku kapitán týmu Tomáš Hrtánek.
Dětmarovice málem zaskočily Frýdlant. Mají bod