Fanoušci tak odcházeli ze stadionu zklamaní. Věřili totiž, že Indiáni výsledkem i výkonem navážou na poslední kolo, kdy vyhráli 5:4 na hřišti Opavy B, jenže svěřenci hrajícího kouče Miroslava Matušoviče předvedli diametrálně odlišný výkon.

„Pořád se to točí kolem stejného – máme neuvěřitelně nevyrovnané zápasy. Předvedli jsme katastrofální týmový výkon,“ kroutil po utkání hlavou nespokojený Matušovič.

Taktika havířovských borců se začala brzy hroutit, jelikož už v páté minutě udeřil hostující Podhorný, který potrestal chybu domácí obrany. Poslal tím mužstvo MFK prakticky do kolen. „Všechno bylo špatně. Já to ale moc nechápu, je to tak celou sezonu,“ pokračoval v hodnocení Matušovič, který se ještě v průběhu první půle dostal na hřiště.

Do kabin se sice šlo „jen“ za stavu 0:1, Šumperk byl však lepší a vedl zaslouženě. „Tým na tom teď není psychicky tak dobře, aby to otočil. A podle toho se zbytek zápasu odvíjel,“ dodal Matušovič. Hosté v závěrečné dvacetiminutovce přidali dva rychlé góly a definitivně rozhodli.

Indiáni tak na předešlý zlepšený výkon nenavázali a hřiště opouštěli se sklopenými hlavami. „Opravdu to nechápu. Na trénincích jsme nijak nepolevili, pořád jdeme svou cestou. Je to určitě v hlavách, hráči by měli vědět, proč tomu tak je,“ uzavřel nevydařený duel Matušovič.

MFK Havířov – FK Šumperk 0:3 (0:1)

Branky: 5. Podhorný, 73. Navrátil, 77. Rozsíval. Rozhodčí: Trigas – Bureš, Bebenek. ŽK: 5:2. Diváci: 300.

Havířov: Přibyl – Klejnot, Bajzath (39. Matušovič), Igbinoba, L. Skoupý – Zupko, Förster, Wojnar, Chlopek (75. Zbavitel), Dawid – Malcharek. Trenér: Matušovič.