Nešlo o jediný návrat rezervního týmu do divize či MSFL. Díky tomu se také počet divizních skupin rozšířil, takže fotbaloví fandové z regionu si budou muset zvykat na nové označení divize, ve které působí týmy z našeho kraje. Ty budou hrát ve skupině F.

Jak jsou na tom jednotlivé týmy Karvinska na startu soutěže? Bohumínský Bospor skončil v minulé sezoně nejlépe z okresních celků, a sice šestý. Trenér Martin Špička má k dispozici konsolidovaný kádr, z něhož mu sice zmizel zkušený Martin Hanus (Frýdlant n. O.), ale zase přišel Denis Siekiera z Českého Těšína.

„Naše ambice jsou jednoduché – chceme se udržet v tabulce na dostřel nejlepším týmům v soutěži, abychom pak na jaře mohli vyhlásit konkrétnější plány,“ usmál se před úvodním domácím duelem s rezervou ligové Opavy (sobota od 17 hodin) trenér Bosporu Martin Špička.

KÁDR TÝMU

Brankáři: Jakub Švrčina, Pavel Hanusek

Obránci: Roman Košťál, Lukáš Poštulka, Jan Ferenc, Jan Stošek, Martin Cieslawski, Vojtěch Malysz, Daniel Uher

Záložníci: Jakub Padých, Milan Halaška, Dominik Palej, František Hanus, Denis Siekiera, Jan Jesch, Jaroslav Kubinski, Richard Vaclík

Útočníci: Marek Lišaník, Mario Latocha, Miroslav Nadhajský

close Bohumín byl mohl být černým koněm soutěže. info Zdroj: Petr Kotala zoom_in

Právě béčko Opavy označil už druhý rok po sobě za favorita soutěže sportovní manažer a hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič. Jeho tým v poslední sezoně své ambice moc nenaplnil a skončil až devátý. To chtějí Indiáni v novém ročníku změnit.

„V našem družstvu nejsou hvězdy, chceme vystupovat a hrát jako tým,“ pravil úvodem Matušovič. Z jeho týmu odešli John Igbinoba MackDonald a Jiří Vrubel, především však kapitán a nejlepší střelec týmu Tomáš Wojnar, který zkouší štěstí v profifotbale v nedalekém druholigovém Třinci.

„Kádr máme ustálený, v létě k nám přišli kluci z Baníku Ostrava Martin Noga, Adam Podešva a Marko Stanojkovič a já věřím, že nám pomohou,“ představil Matušovič nové posily.

Havířov odstartuje soutěž nedělním domácím utkáním proti Valašskému Meziříčí (10.15 hodin).

KÁDR TÝMU

Brankáři: Radim Směták, Miroslav Přibyl

Obránci: Tomáš Bajzath, Tomáš Zbavitel, Adam Ševčík, Adam Podešva

Záložníci: Miroslav Matušovič, Boris Förster, Jan Klejnot, Lukáš Skoupý, Jakub Velčovský, Martin Noga, Patrik Chlopek, Marek Dawid, Pavel Zupko

Útočníci: Marcel Baran, Pavel Malcharek, Marko Stanojkovič

close Trenér Havířova Miroslav Matušovič. info Zdroj: Miroslav Matušovič zoom_in

Dětmarovice by rády zopakovaly podzim z poslední sezony. „Ale už ne jaro,“ pousmál se trenér mužstva Josef Jadrný. Jarní část totiž nebyla v podání Dětmarovic nijak oslnivá a tým skončil nakonec až dvanáctý, tři pozice za Havířovem.

Dětmarovice posílily kádr o Adama leibla z Bohumína, odchovance Baníku Jana Staška, který hrál naposledy druhou ligu ve slovenském Bardejově, a Jakuba Harazina z Rýmařova. „Hodně jsme stáli i o Jakuba Kaizara, s nímž by naše síla vzadu vzrostla, ale jednání nakonec nedopadlo,“ neskrýval zklamání Jadrný.

Už se bude muset obejít bez Michala Tomáše, který odešel zkusit štěstí do německé regionální ligy, a Dominika Fréborta, který zamířil do Hlubiny. Hostování z Karviné skončilo Eriku Puchelovi.

Soutěž pro Dětmarovice startuje nedělním soubojem na hřišti nováčka z Polanky nad Odrou.

KÁDR TÝMU

Brankáři: Jakub Stach, Adam Kotrla

Obránci: Tomáš Hrtánek, Karel Skoupý, Jakub Harazin, René Macko, Jiří Ligocký

Záložníci: Tomáš Mičola, Adam Leibl, Jan Uher, Martin Macko, David Egri, Lukáš Ligocký, Petr Škuta, Erik Nitka

Útočníci: David Řapek, Jan Staško

close Dětmarovice by rády hrály nahoře. info Zdroj: Martin Ruščin zoom_in

Po pěti letech se do soutěže vrací juniorka Karviné, která hrála s dalšími ligovými týmy takzvanou Juniorskou ligu. Kádr trenéra Čestmíra Kročila se v létě teprve vytvořil, a tak se dají jen stěží odhadovat ambice týmu, který poslední sezonu v Juniorské lize zakončil na posledním místě.

Kádr B-týmu budou podle potřeby doplňovat hráči áčka. „Máme tady spoustu mladíků, což je pro kluky fajn. Otrkají se v dospělé soutěži, pro jejich kariéru je to potřeba,“ míní trenér mužstva Čestmír Kročil.

Tuto skupinu on sám považuje za nejtěžší. „Nevím jak v Čechách, ale na Moravě a ve Slezsku jde o nejsilnější skupinu. Budeme to mít moc těžké,“ tuší Kročil problémy.

Karviná B začíná v neděli u nováčka z Frenštátu pod Radhoštěm.

KÁDR TÝMU

Brankáři: Vladimír Neuman

Obránci: Marek Bielan, Tomáš Hujo, Kristián Kaczmarczyk, Jan Motyčka, Patrik Mrózek, Marián Paholík

Záložníci: David Seriš, Adrián Greguš, Andrej Ceniga, Vojtěch Wala, Matúš Mader

Útočníci: Martin Vlachovský, Michal Hladík