Dlouholetý fotbalista a funkcionář Dětmarovic Jiří Ligocký předal v závěru soutěže na hřišti pomyslnou štafetu svému synovi Lukášovi. Oba si spolu zahráli v posledním (vítězném) utkání sezony ve Vsetíně.

V nedávném utkání na hřišti HFK Olomouc zase prožil dvacetiletý Lukáš Ligocký svou premiéru v divizní soutěži. Na hřišti přitom v třiašedesáté minutě nahradil svého otce Jiřího, který je zároveň vedoucím týmu.

„Trápila nás velká marodka, tak jsem šel týmu pomoct,“ uvedl pětačtyřicetiletý Ligocký, pro něhož to byl druhý start v této sezoně. Syn Lukáš, který se vrátil do hry po dlouhém zranění, dokonce dal gól, i když porážku Dětmarovic 2:3 neodvrátil. „Byl to dobrý vstup do soutěže, ale škoda že jsme nedosáhli na body,“ řekl k tomu Lukáš.

Otec a syn Ligočtí spolu nastupovali už dříve v krajském přeboru. „Je to příjemná zkušenost,“ přiznává zkušenější Jiří. „Na začátku to bylo zvláštní, ale teď už mi to přijde úplně normální. Nervózní z toho ale nejsem, táta je hodný člověk,“ směje se Ligocký junior.

V krajském přeboru starší z rodinného klanu svému synovi nahrál na gól, oba před sebou ale mají ještě jedno přání. „Jednou bychom si chtěli dát oba gól ve stejném zápase,“ říká táta Jiří. Tak uvidíme, zda to bude už v nové divizní sezoně.