V neděli se na půdě Slavičína mohli vyhoupnout dokonce na druhé místo průběžné tabulky, nakonec ale smolně padli a jsou čtvrtí.

Slavičín vstupoval do utkání v roli favorita, Dětmarovice ale předvedly velmi dobrý výkon a sahaly minimálně po bodu. „Zápasu by slušela remíza. Možná i naše vítězství,“ uvědomil si hostující kouč Josef Jadrný.

Dětmarovičtí v zápase využili i Davida Egriho, který se jako nová posila objevil v základní sestavě a odehrál velmi dobrý zápas. „Zápas se vyvíjel tak, jak jsme předpokládali. Hráli jsme dobře na míči,“ pochválil Jadrný své svěřence. „Kluci do puntíku plnili to, co měli,“ dodal.

K maximální spokojenosti ale něco chybělo – vstřelený gól. Dětmarovice mu přitom byly velmi blízko. Jenže v 80. minutě neproměnil penaltu zkušený Zbyněk Pospěch a v úplném závěru vychytal ve stoprocentní šanci Řapka gólman Slavičína Vypušťák. „Taky jsme dali dvě břevna, měli jsme šance minimálně na čtyři góly,“ vybavoval si Jadrný.

V nastaveném čase přišel trest. Slavičín si vypracoval poslední rohový kop, po kterém se prosadil Vaculík. Běžela už čtvrtá minuta nastavení, a tak rozhodčí následně zápas ihned ukončil. Útok na druhé místo tak Dětmarovicím nevyšel.

TVD Slavičín – SK Dětmarovice 1:0 (0:0)

Branka: 90+4. Vaculík. Rozhodčí: Galář – Tomanec, Zapletal. ŽK: 1:2. Diváci: 202.

Dětmarovice: Kotrla – Mleziva, Hrtánek, Skoupý, Alič – Uher (90. Kondziolka), Škuta, Egri, Macko (72. Nitka) – Tomáš, Pospěch (88. Řapek). Trenér: Jadrný.

Petr Sobol