Fotbalisté Havířova jsou po podzimu až jedenáctí, na první místo však ztrácí „jen“ devět bodů. „Samozřejmě to nehodnotím kladně. Jsem si jistý, že i přes letní odchody to mohlo být lepší,“ uznává hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

V Havířově však nejsou zvyklí skládat předem zbraně. „Když do týmu zpátky vrátíme pokoru a pracovitost, tak na konci sezony můžeme být klidně tam, kde jsme byli loni v červnu. Podle mě můžeme hrát v posledním kole zase o postup,“ věří Matušovič.

close Miroslav Matušovič, lídr Indiánů. info Zdroj: Michal Chadim zoom_in

Výkony Indiánů byly na podzim jako na houpačce. Skvělé výsledky se střídaly se zbytečnými ztrátami, kvůli nimž havířovští hráči z patnácti zápasů vyhráli jen šest.

Celkový počet bodů rovněž nikoho neuchvátí - je to solidních, ale pořád průměrných 21 bodů.

Matušovič ví, že vliv na výkon jeho svěřenců měly i velké letní změny. „Někteří odešli, protože neměli až tak velký vztah ke klubu a rádi zkouší štěstí každý půlrok jinde. Pro ně je nejspíš důležitější to, že nemusí třikrát nebo čtyřikrát týdně trénovat, navíc ještě, když jim dají o něco víc peněz. Jsem ale přesvědčený, že kdybychom postoupili, tak by zůstali,“ myslí si.

Trápení v koncovce

Havířovští se sice v závěru zvedli, po celý podzim je ale trápila koncovka. Třináct z celkových 22 branek navíc dal kapitán Wojnar. „Já nemám rád výmluvy, ale odešla nám celá ofenzivní síla. Loňský tým už byl sehraný, hráči v sobě měli určité automatismy, které u nových hráčů nejdou naučit za měsíc,“ komentuje Matušovič, jenž na podzim zasáhl do třinácti duelů, v nichž sám dostal osm žlutých karet.

Dostali individuální plány

Kádr Indiánů během zimní pauzy nejspíš projde dalšími změnami. „ Zůstanou jen ti zdraví a ti, kteří budou žít s klubem, budou makat na sto procent a budou se chtít zlepšovat,“ hlásí Matušovič.

S přípravou na novou sezonu Havířov začne v polovině ledna. „Tentokrát hráči dostali více volna, ale k tomu i individuální plán,“ prozradil hrající kouč Indiánů, kteří proti minulým létům odehrají méně přípravných zápasů. „Více se zaměříme na taktiku u videa,“ dodal Matušovič.