„Mrzí mě, že venku dáme tři góly a máme pouze bod,“ začal hodnocení hrající trenér hostů Miroslav Matušovič. Jeho svěřenci přitom začali lépe a v 15. minutě je poslal do vedení po krásné akci Wojnar. Šumperští sice srovnali, ještě do přestávky ale po standardní situaci udeřil Guendouze a Havířov šel do kabin s vedením v kapse. „Za první půli jsme si ho zasloužili, byli jsme lepší,“ okomentoval to Matušovič.

Jenže uplynulo jen pár vteřin druhé půle a Macura vyrovnal na 2:2. „Kluky jsem nabádal, ať si na začátek druhého poločasu dají pozor, ať jsme koncentrovaní, jenže se stal pravý opak,“ štvalo Matušoviče. „Chtěli jsme pokračovat v naší aktivní hře, ale to se nám už nedařilo,“ dodal.

Havířovští si mohli sice vedení vzít rychle zpátky, ve velké šanci ale selhali a v 64. minutě přišel trest, když Rozsíval proměnil penaltu a Šumperk poprvé v zápase vedl.

O osm minut později však zahrávali pokutový kop i hosté a svou druhou brankou v zápase srovnal Wojnar aspoň na 3:3.

Matušovič byl po zápase zklamaný. Havířov totiž vstoupil do zápasu dobře, svou laxností a nekoncentrovaností ale o tři body přišel. „Soupeř toho dokonale využil,“ uvedl hrající kouč hostí, který měl co říct hlavně k začátku druhé půle.

„Nemám vysvětlení pro to, co se stalo. Nebo možná mám a vím, kde je náš problém, ale to si nechám pro sebe a budu to řešit za zavřenými dveřmi,“ uzavřel Matušovič.

FK Šumperk – MFK Havířov 3:3 (1:2)

Branky: 26. Smrž, 46. Macura, 64. z pen. Rozsíval – 15. a 72. z pen. Wojnar, 37. Guendouze. Rozhodčí: Hovorka – Kadlec, Hudec. ŽK: 3:3. Diváci: 200.

Havířov: Směták – Guendouze, Matušovič, Macík – Klejnot, Wojnar, Zupko, L. Skoupý – Hottek, Bibaku (75. Igbinoba), Dawid (90. Bajzath). Trenér: Matušovič.