Divizní fotbalisté Dětmarovic chtěli přidat třetí výhru v řadě. Doma přivítali Vsetín. „Před zápasem jsem věřil, že body uděláme,“ přiznal trenér Josef Jadrný. Jeho svěřencům ale utkání s valašským soupeřem vůbec nevyšlo.

Vsetín měl v utkání čtyři šance a dal z nich čtyři góly. „I jejich trenér uznal, že dnes byli stoprocentní,“ řekl Jadrný. Hosté se dostali do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Jaroše a krátce nato dával na 2:0 svou první brankou v zápase Hořelica.

Za Dětmarovice mohl korigovat Macko, ve velké šanci ale selhal. Naopak po přestávce zvyšoval už na rozdíl tří branek Stuchlík. „My jsme hráli a oni brejkovali,“ vystihl Jadrný průběh zápasu.

Dětmarovičtí měli převahu na míči, vypracovali si optický tlak a pohybovali se na půlce soupeře, Vsetín byl ale výrazně efektivnější.

Naději pro domácí vykřesal po hodině hry svým prvním gólem v sezoně krásnou střelou Mičola. „To ho nastartuje,“ věří Jadrný. „On tady je ale proto, aby naší hře dal rozum. Připravuje góly, vytváří šance. Je to velký bojovník a pracant,“ uvedl na adresu bývalého hráče Baníku či Slavie.

Patnáct minut před koncem dokonce snížil Macko, který mohl i vyrovnat na 3:3, avšak v obrovské šanci překopl prázdnou bránu a hned poté se na druhé straně podruhé v zápase prosadil Hořelica.

„Měli jsme pět zraněných hráčů základní sestavy, to se musí projevit. Stále jsme nováček, skládáme tým a učíme se,“ nebral porážku jako tragédii trenér Jadrný.

SK Dětmarovice – FC Vsetín 2:4 (0:2)

Branky: 61. Mičola, 76. Macko – 18. a 79. Hořelica, 4. Jaroš, 48. Stuchlík. Rozhodčí: Šamaj – Lukašík, Kouřílek. ŽK: 3:1. Diváci: 118.

Dětmarovice: Kotrla – Derik, Skoupý, Mleziva, Alič (46. Kondziolka) – Uher (87. Nitka), Mičola, Egri, Macko – Tomáš, Pospěch. Trenér: Jadrný.