První ztrátu zaknihovali až v 7. kole, a to překvapivě na půdě Nového Jičína, který se do té doby potácel u dna tabulky. „Bohužel to přišlo teď. Měli jsme informace, že domácí trenér má nůž na krku a Nový Jičín potřebuje nutně vyhrát. Po zápase jsme si dělali srandu, že jsme mu pomohli, on je totiž z Bohumína,“ usmíval se vedoucí bohumínského mužstva Patrik Poštulka na adresu Petra Blejchaře, trenéra Nového Jičína.

Bohumínští si vůbec nepřipouštěli, že by měli prohrát zrovna v Novém Jičíně. Do karet jim ale nenahrál samotný začátek, kdy zaspali obránci, a po faulu Košťála ve vápně se pískala brzká penalta. Domácí ji proměnili a dostali se do výhody, kterou pak Bohumín za celý zápas nedokázal smazat.

„Věřili jsme, že bychom to mohli otočit, protože před námi byl vlastně celý zápas, jenže jsme tentokrát nedokázali prolomit obranný val soupeře,“ připustil Poštulka.

Zmínil i poměrně nerovný terén na hřišti v Kuníně, kde Nový Jičín hraje domácí zápasy. „Balon na tom skákal, zpracování míče nám trvalo déle, než obvykle a to se Nový Jičín mezitím vždy stihl zformovat. Hrál v bloku opravdu dobře, pečlivě bránil a za celý zápas jsme si vypracovali jen tři velké šance,“ uznal Poštulka.

V té první byl F. Hanus, jehož střela minula cíl, v další Ferenc, jehož pokus vytahoval gólman z šibenice. Největší měl ale ve druhé půli Bloksch, který byl sám před brankářem, ale zamířil vedle.

„Převahu jsme měli jasnou, jenže jen po šestnáctku. Byla tam spousta centrů, kombinačně to ale nebylo ono. Soupeř se dobře přesouval a ani z lavičky jsme to dnes neměli jak oživit, protože nám chyběli klíčoví hráči Halaška s Palejem,“ litoval Poštulka první ztráty v této sezoně.

FK Nový Jičín – Bospor Bohumín 1:0 (1:0)

Branka: 3. z pen. Hurta. Rozhodčí: Mikulášek – Poláček, Sivera. ŽK: 4:4. Diváci: 120.

Bohumín: Jakub Kodeš – Ferenc, Václavíček, Košťál, Stošek – Bloksch, F. Hanus, Jan Kodeš (71. Malysz), Strojek, D. Uher (53. Šebek) – Latocha. Trenér: Špička.


Načítám tabulku ...
Turistické závody jsou opět v akci. Na snímku orlovská Petra Badurová, kterak překonává lanovou lávku.
V září se rozjely turistické závody. Orlová uspěla a jede na MČR
Karvinští fotbalisté (na snímku Martin Šindelář) se chystají na Liberec.
Karviná jede překvapit pod Ještěd pohárového účastníka