Indiáni jsou evidentně ve formě. Po středeční dohrávce v Ústí vyhráli i druhý venkovní zápas v uplynulém týdnu a vyšlápli si na silné Kozlovice.

„Je škoda, že už se blíží konec sezony. Naše výkonnost stoupá a hráči konečně pochopili, co dělá tým týmem a jaký je rozdíl mezi fotbalem a kopanou,“ uvedl hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Hosté do zápasu vstoupili dobře a po dvou gólech kapitána Tomáše Wojnara po první půli vedli 2:0. „Chytli jsme to za správný konec. Teď hrajeme velmi slušně,“ řekl klíčový záložník Havířova.

V úvodním poločase hosté jasně dominovali a domácím téměř nepůjčili míč. Po půli šel ale jejich výkon trochu dolů a Kozlovice snížily. „Domácí to začali nakopávat a my s tím měli problém,“ přiznal Wojnar, že se výhra nerodila snadno. Indiáni ale těsné vedení nakonec udrželi. „Zaslouženě,“ dodal kapitán MFK.

Spokojený s výsledkem i výkonem byl i Matušovič, který na hřišti vydržel necelých šedesát minut. „Kluci uvěřili, že je to pouze o jejich hlavách a o tom, jak moc budou chtít. Teď je konečně poznávám,“ chválil své svěřence.

Havířovské čeká ještě poslední zápas, vyjedou znovu na Přerovsko, tentokrát přímo do Přerova, a znovu budou chtít vyhrát. „Dneska jsme z toho udělali zbytečné drama, ale hlavní je, že jsme to zvládli. Se soutěží se chceme loučit vítězně,“ řekl s úsměvem na tváři Matušovič.

FK Kozlovice – MFK Havířov 1:2 (0:2)

Branky: 78. Nekuda – 5. a 35. Wojnar. Rozhodčí: Hudec – Hovorka, Sedláček. ŽK: 4:1. Diváci: 285.

Havířov: Směták – Bajzath, Zupko, Igbinoba – Klejnot, Matušovič (59. Velčovský), L. Skoupý, Chlopek, Wojnar, Förster (90. Baran), Malcharek (86. Zbavitel). Trenér: Matušovič.