Na rozdíl od svých bohumínských kolegů svůj zápas zvládli. Na hřišti třinecké rezervy jasně dominovali. Po drtivé výhře nad Opavou B 7:0 tak deklasovali i druhou rezervu v soutěži.

Trenér Čestmír Kročil postavil do akce šest hráčů, kteří za sebou měli nevydařený pohárový zápas s Vlašimí. A ukázali, že na něj dovedli zapomenout, protože výkonem se vrátili k tomu, co na podzim dosud předvádí. Přímočarost, rychlost, dravost.

Čtyři branky dal mladý Ukrajinec Želizko. Holt divize není druhá liga. Gólovým příspěvkem pomohl k prvnímu místu v tabulce i Hanousek.

Trenér Třince Lubomír Luhový po zápase poukazoval na to, že proti jeho týmu hrálo devět hráčů z áčka. Ve skutečnosti byli jen dva (Hanousek a Janečka). Zbytek neodehrál v tomto ligovém ročníku ještě ani minutu, byť jsou hráči skutečně členy širšího kádru A-týmu. Jenže ten obsahuje 26 hráčů.

Rozdíl v kvalitě tedy musí karvinské mladíky těšit dvojnásob, protože třinecké vrstevníky nepouštěli absolutně k ničemu.

„Od úvodu šlo o jednoznačnou záležitost. Terén byl hodně těžký, nedovolil nám kombinovat a foukal i vítr, ale vstřelili jsme dva rychlé a krásné góly, po kterých jsme se uklidnili. Pak už šlo jen o to, abychom za jasného stavu soupeře nepodcenili,“ prozradil trenér Kročil, co svým hráčům o přestávce v kabině říkal.

Třinec pak sice na Karvinou vletěl, jenže ta přidala další dva rychlé góly a hutníci se zase pokorně stáhli. Zbytek zápasu se už jen dohrával. „Bohužel jsme po jedné chybě inkasovali, ale jinak panuje spokojenost s výsledkem i předvedenou hrou. Posun do čela tabulky je už jen takový příjemný bonus,“ rekapituloval Kročil vydařený duel karvinské rezervy.

Fotbal Třinec B – MFK Karviná B 1:5 (0:3)

Branky: 78. Pilch – 10., 15., 39. a 50. Želizko, 55. Hanousek. Rozhodčí: Šafrán – Šimeček, Krupa. ŽK: 0:1. Diváci: 45.

Karviná B: Hrdlička (57. Foltyn) – Putyera, Stropek, Holiš, Bielan (52. Wenglorz) – Janečka (52. Buzek) – Kobza, Želizko, Hanousek (57. Věčorek), Kaczmarczyk – Vlachovský. Trenér: Kročil.


Načítám tabulku …