Karvinští mladíci uspěli na půdě Frenštátu pod Radhoštěm, který v minulé sezoně vyhrál Moravskoslezský krajský přebor.

Výsledek vypadá jasně, za stavu 1:1 ale hostům asi nebylo úplně do zpěvu. „Frenštát srovnal a hrál na bránu, kde seděli jeho příznivci. To jsem si říkal, že to asi budeme mít těžké. Ale nakonec jsme to zvládli. I díky tomu, že Frenštát chtěl sympaticky pořád hrát fotbal. Neuchýlil se k soubojům nebo nějakým nákopům. Snažil se o kombinační fotbal, což našim klukům vyhovovalo,“ poznamenal trenér Karviné Marek Bielan, který pro toto utkání zastoupil v pozici kouče indisponovaného Čestmíra Kročila.

Polanka – Dětmarovice.
Dětmarovice v zahajovacím utkání šťastně vyhrály

Domácí nováček divize odehrál v první půli solidní partii a měl dvě gólovky. Brankář Pastornický je ale zneškodnil. Při další mu pomohlo břevno. Kromě něj si zahráli i další členové ligového A-týmu, převážně mladí hráči do 23 let Galuška, Smrž, Weber, Puchel či Vlachovský.

Jak hodnotil trenér je? „Někdo odvedl víc, někdo míň. Postupem času se ale projevila lepší fyzička všech kluků z áčka nebo našeho ligového dorostu. Pro mladé to byl užitečný zápas a výhra na úvod je dobrá,“ rekapituloval Bielan dobrý vstup karvinské rezervy.

Beskyd Frenštát p. R. – MFK Karviná B 1:5 (0:1)

Branky: 50. Baran – 16. T. Weber, 55. Smrž, 61. Mrózek, 65. Puchel, 90. Seriš. Rozhodčí: Kouřílek – Částečka, Heger. ŽK: 1:1. Diváci: 382.

Karviná B: Pastornický – Krivák (70. Seriš), Mrózek, Hujo, Bielan – Galuška (54. Greguš), Smrž, Weber (78. Paholík), Vlachovský (86. Ceniga), Puchel – Hladík (62. Kaczmarczyk). Trenér: M. Bielan.

Odstartovaly i krajské soutěže, tedy I.A a I.B třída.
Přehled utkání I.A a I.B třídy
Dávid Guba je ofenzivním tahounem Karviné. Musí ale dohnat tréninkové manko.
Dávid Guba přiznal: V poločase jsem toho měl dost