V jednom ze dvou šlágrů kola (tím druhým byl zápas Dětmarovic ve Slavičíně) přivítali svěřenci hrajícího kouče Miroslava Matušoviče lídra tabulky z Nového Jičína a chtěli ukázat, že i oni se mohou pohybovat v horních patrech tabulky. Zápas jim ale vůbec nevyšel.

„Za kandidáta na postup nás pasují lidé, my chceme hrát co nejvýš. Ale pokud to bude pokračovat jako dneska, tak to bude špatné,“ uznal hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič.

Nový Jičín jeho tým spláchnul jako nic a sám se pasoval do role jasného kandidáta postupu.

Havířov chtěl začít aktivně, jenže Směták lovil poprvé míč ze sítě už ve čtvrté minutě. „Do utkání jsme chtěli vstoupit úplně jinak, ale svými banálními chybami jsme soupeři darovali šance, kterých dokázal využít. Pak už si zápas jen pohlídal,“ mrzelo Matušoviče.

Do přestávky Nový Jičín udeřil ještě dvakrát a další tři góly přidal po přestávce. Havířov hodlal ve druhé půli změnit hru, vytvořil si ale jen platonický tlak bez výraznějších šancí. Místo toho hráči začali sbírat žluté karty.

„O poločase jsem nabádal k důrazu, ale místo toho, abychom byli důrazní v soubojích, tak jsme dělali zbytečné fauly,“ poukázal hrající kouč Indiánů na pět žlutých trestů, které jeho svěřenci vyfasovali ve druhé půli.

Hrdinou utkání se stal hostující Pyclík, jenž vstřelil čtyři góly, z toho jeden z pokutového kopu. „Dnešní zápas je třeba hodit za hlavu a jít dál,“ nabádá Matušovič před pokračováním soutěže.

Mužstvo se ale musí jednoznačně vyvarovat hrozných obranných kiksů, kterých se v posledních zápasech dopouští. Jinak bude opravdu zle, jak Matušovič správně upozornil.

MFK Havířov – FK Nový Jičín 0:6 (0:3)

Branky: 16., 40., 65. z pen. a 89. Pyclík, 4. Opatřil, 63 Macíček. Rozhodčí: Šimoník – Ogrodník, Vlk. ŽK: 6:1. Diváci: 300.

Havířov: Směták – Macík, Hottek, MackDonald – Klejnot (46. Guendouze), Wojnar (71. Baran), Zupko, L. Skoupý – Matušovič (63. Bujok), Bibaku, Dawid. Trenér: Matušovič.